2019’un İkinci Haftasında Döviz Analizi (Dolar, Euro, Altın)

Dolar, Euro ve altın 2019 yılına nasıl başladı. Tarihi bir yükselme yaşayan altında son durum ne? Dövizler ve altın ile ilgili güncel bilgiler haberimizde.

2019’un İkinci Haftasında Döviz Analizi (Dolar, Euro, Altın)

2018’in son döneminde Dolar ve Euro ciddi anlamda artış göstermiş ve bütün ilgiyi üzerine çekmeyi başarmıştı. Yılın 2. Yarısında yaşanan bu yükselme kademe kademe de olsa düşmeyi başardı. 2019’un ilk haftasında büyük hareketlilik olmamıştı.

DÖVİZDE SON DURUM NE?

Dolar yılın 2. Haftasının ilk gününe 5.34 TL olarak merhaba dedi. Geçtiğimiz hafta bir yükselme yaşasa da piyasaları etkileyecek bir durum yaşanmadı. Dolar için 2019’un ilk ayında tahmin vermek gerçekten kolay değil. Siyasi olaylar, ülkelerin ticari anlaşmaları ve daha pek çok etken doların seyrini bir anda değiştirebilir.

Euro yeni yıla daha yumuşak başladı. Aslında Dolar ile beraber sessiz sedasız bir yükselme yaşasa da Dolar kadar konuşulmadı. Pazartesi itibariyle 6.11 TL seviyelerinde olan Euro Dolar’a oranla çok daha fazla güven veriyor. Bir diğer önemli para birimi ise İngiliz Sterlin’i oda haftaya 6.82 TL ile başladı.

ALTIN YÜKSELMEYE DEVAM EDİYOR

Altın yükselmeye devam ediyor. Yükseliş trendi yılın 2. Haftasında da devam etti. Gram altın 221 TL, Çeyrek altın da 366 TL bandına kadar ulaştı.

Cumhuriyet altını 1493 TL, 22 ayar bilezik 203 TL oldu. 7 Ocak itibariyle yarım altın fiyatı da 733 TL olarak dikkat çekiyor. Altındaki yükselme daha ne kadar devam edecek bilinmez ancak uzmanlara göre 2019 yılında altında ciddi bir artış olacak.

YORUM EKLE