2019 Yılında Bunları Yapmayanlara Ceza Yağacak! İşte Detaylar

2019 yılında bu kararlara dikkat etmeyen vatandaşlara milyonlarca liralık ceza kesilecek. İşte 2019 yılı cezaları ve bilinmesi gerekenler...

2019 Yılında Bunları Yapmayanlara Ceza Yağacak! İşte Detaylar

2018' in son günü itibariyle kamuoyuna aktarılan yeni çevre düzenlemeleri büyük ses getirdi. 2019 yılı itibariyle çevreye zarar veren, belirtilen kurallara uymayan, araçlarını belirtilen özelliklerde donatmayan ya da çevreye dolayı yoldan farklı kötü etkiler bıraktığı tespit edilen kişilere milyonlarca liralık cezalar kesilecek. 2019 cezaları tüm vatandaşları kapsayacak ve bu cezaları yemek istemeyen vatandaşların son derece dikkatli ve duyarlı olması gerekecek. Yayımlanan düzenlemelerle çevreye önemli ölçüde fayda sağlayacak cezalara ve miktarlarına haberimizde yer verdik...

Çevreyi kirletenlere ağır cezalar yolda

1 Ocak 2019 tarihinden itibaren araçlarının egzoz emisyon ölçümünü yaptırmayan araç sahiplerine bin 546 lira ceza kesilecek. Araçların çevreye verdiği zararın önlenmesinde önemli bir işlem olan egzoz emisyon ölçümünü yaptırmayan araç sahipleri, bu cezayı ödemek zorunda kalacaklar. İlgili yönetmeliklerle de koruma altına alınan, emisyon şekillerinin dışına çıkan araç sahipleri ise daha ağır cezalara çarptırılacak ve 4 bin TL' ye yakın idari para cezalarını ödemek durumunda kalacaklar.

İşletmelere 72 bin lira ceza

Hava kirliliğine yarattığı etkiler nedeniyle izinsiz ve kurallara aykırı şekilde kurulan, yönetmelik standartlarının dışına çıkan ya da tamamen kaçak yapılanmaya yönelik olarak açılan bu işletmelerin tespit edilmesi halinde de 72 bin lira ceza kesilecek.

Konutlarda gürültüye bin 192 lira ceza

Oturmakta olduğu konutlarda aşırı gürültü yaparak gürültü kirliliği oluşturan vatandaşlara bin 192 TL idari para cezası kesilecek. Ulaşım araçlarında bu gürültü kirliliğinin cezası ise 3 bin 600 lira olarak aktarılıyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2018, 19:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Defimax
Defimax - 3 yıl Önce

Ülke vergi ve cezalarla ayakta duruyor zaten yazsınlar tabi