2018 Yılında En Az Memur Maaşı Ne Kadar Olur?

Ülkemizde faaliyet gösteren kamu kurumlarında istihdam etmekte olan memurlar belirlenmiş oranlarda maaş almaktadır. Peki 2018 yılında en az memur maaşı ne kadar olacak.

2018 Yılında En Az Memur Maaşı Ne Kadar Olur?

Ülkemizde onlarca kamu kurumu bulunmaktadır. Bu kurumların bünyelerinde çok sayıda memur ve personel istihdam etmektedir. İlgili personeller pozisyonları, aileleri, mevkilerine göre farklı tutarlarda maaş almaktadır. Buna göre ülkemizde 2017 yılı verilerine göre en az memur maaşının 2 bin 721 lira olduğu belirtilmektedir.

Kamuda istihdam eden sözleşmeli personellerin maaşları daha değişik tutarlarda olabilmekte olup kadroları memurların en azı 2 bin 721 maaş almaktadır. 2018 yılına girmemize artık sayılı günler kaldı. Peki gelecek zam oranlarına göre 2018 yılında en düşük memur maaşı ne kadar olacak? En düşük memur maaşı 2018 yılında ne kadar olacak.

EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI 2018 YILI

2017 yılı verilerine göre en düşük memur maaşının 2 bin 821 lira olduğu görülmektedir. Peki 2018 yılında en  düşük memur maaşı ne kadar olacak? Genel olarak memurların maaşlarına yüzde 3 - 4 arasında zam yapılmaktadır. 2018 yılında da ortalama zam oranları aynı olacağı tahmin edildiği için 2018 yılında en düşük memur maaşının 2 bin 800 - 2 bin 850 lira civarında olacaktır.

Yine her sene istihdam eden personellere asgari geçim indirimi (AGİ) ve aile yardımları verilmektedir. Bu tutarlara da zam yapılması beklenmektedir. Aile yardımları 2018 yılında 0 - 6 yaş için 55 lira civarında, 6 yaş ve üzeri kişiler için ise 26 lira civarında ücretin verilmesi beklenmektedir. AGİ indirimlerinin ise maksimumu 250 lira olması beklenmektedir.

TÜM EKONOMİ HABERLERİNİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aras
Aras - 3 yıl Önce

brüt mü , net mi bunu da belirtir misiniz