200 Bin Kamu İşçisine Maaş Zammı Teklifi Geldi! Sendika Grev Kartını Çıkardı!

Kamu işçilerine zam teklifi geldi. 200 bin işçiyi yakından ilgilendiren maaş zamları için 60 gün süreç başladı. Hükümet kamu işçileri için sunduğu teklif karşısında Sendika Başkanı Atalay'ın açıklamaları haberimizde

200 Bin Kamu İşçisine Maaş Zammı Teklifi Geldi! Sendika Grev Kartını Çıkardı!

Gündemi yakından ilgilendiren kamu sürekli işçi olarak çalışanların maaş ücret zammı, kamu işçilerinin 2020 yılı için zam konusu. Hükümet ilk teklifini verdi. Yaklaşık 200 bin kamu işçisine gelecek yıl için maaş zammı teklifi geldi! İşçi sendika hiç bir şey sormadan teşekkür ettik kalktık dedi. Basına yaptığı konuşmada ise grev kartını çıkardı.

Kamu işçilerine zam teklifi için 200 bin işçiyi yakından ilgilendiren maaş zamları için 60 gün süreç başladı. Hükümet ile görüşme yapan işçi sendikası Başkanı Atalay kamu işçilerine sunulan maaş zammı teklif görüşmesi sonrasında basın mensuplarına açıklamalar yaptı.

İŞÇİLERE ZAM TEKLİFİ BELLİ OLDU.

İşçilere önerilen zam teklide ilk altı ay için yüzde 5 ikinci altı ay için yüzde 4 önerildi. Maaşı 5 Bin 500 Tl altında olanlar için ise 60 Tl teklif sunuldu.

Türk İş Sendikası brüt ücretin 3.500 Tl olmasını maaşlara 300 Tl iyileştirme yapılmasını ve ilk altı ay için Yüzde 15, sonraki 1.5 yıl için yüzde 3 refah payı ile altı ayda bir enflasyon oranında artış yapılmasını istedi. Kamu kurumlarında daimi statüde görev yapan sürekli işçisi kadrosundaki çalışanlar için altı ayda bir yüzde 4 ücret atışı yapılacak.

2019 yılı kamu kesimi toplu iş sözleşmesi kapsamında yapılan görüşmelerin masada bitirilmesi taraftarı olduğunu aktardı. Ağustos ayı sonuna kadar imzalanmasını ya da greve çıkmak zorunda kalacaklarını aktardı.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 21:21
YORUM EKLE