15 Nisan Karantina Altına Alınan Yerlerde İlk Kez Bir İlçenin Tamamı Var!

Karantinaya alınan İl, İlçe, Mahalle ve yerler belli oldu. 15 Nisan tarihind saat 16:00'da karantina alıtına alınan bir ilçe de bulunuyor. O ilçe hangisi merak ediiyordu İşte detaylar..

15 Nisan Karantina Altına Alınan Yerlerde İlk Kez Bir İlçenin Tamamı Var!

Ülke genelindeki Koronavirüs ile mücadele kapsamında hangi il, ilçe, mahaller karantina alındığı belli oldu.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamalara göre 58 şehirde karantina uygulanıyor. Buna göre bugün saat 15:00 itibari ile 227 yerleşim yerinde koronavirüs ile mücadele kapsamında yeni uygulama başlatılırken, 14 ildeki 41 yerleşim yerinde de karantina kaldırıldığı açıklandı.

BUGÜN KARANTİNA BAŞLATILAN YERLER;

Kırklareli ilinde Kofças ilçesi 16:00 itibari ile Kırıklareli valiliğinin İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararına göre yeni bir karar alınana kadar karantina uygulanacak.

Manisa'nın Alaşhir ilçesinde bir mahallede Soma ilçesinde bir apartmanda Alaşehir Caberfakıllı mahallesinde, Çankırı’nın Korkun ilçesinde Hıcıp Köyünde, Yozgat'ın Çekerek İlçesinde Çandır Köyünde, Mardin Savur ilçesinde bir mahallede, Erzincan çayırlı ilçesinde yaylakent köyünde karantina başlatıldı.

İLK KEZ BİR İLÇENİN TAMAMINDA UYGULANACAK.

Kırıklareli ilinde vaka sayısına karşı alınan önlemlerden bir tanesine göre Kofças ilçesinde 900 nüfuslu bulunan ilçede uygulama ikinci bir emre kadar devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2020, 18:47

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE