12 İlde 3 Bin Kişiye İş İmkanı Doğacak! Açıklama Geldi

Uygulamaya geçirilecek yeni bir proje kapsamında, 12 ilde geçerli olmak üzere toplamda 3 bin kişiye yeni istihdam olanakları yaratarak, iş imkanı ortaya çıkarılacak. İstihdam haberine yönelik tüm detaylar haberimizde...

12 İlde 3 Bin Kişiye İş İmkanı Doğacak! Açıklama Geldi

TOBB, TEPAV ve MTSO işbirliğinde gerçekleştirilecek yeni proje kapsamında, 12 ilde 3 bin kişi için iş imkanı doğacak. Bu proje kapsamında istihdamlar sağlanarak, ekonomiye hem nitelikli iş gücü kazandırılmış, hem de nakit / hizmet akışına faydalı olacak bir adım atılmış olacak. Ortaklaşa gerçekleştirilecek bu projenin adının " Mahir Eller " olduğu ifade ediliyor. Konuya yönelik olarak yapılan açıklamada " Bu proje 12 şehirde 30 bin kişiye ulaşacak ve bu kişilerin beceri haritası çıkartılacak. 3 bin kişiye istihdam sağlanması hedefleniyor. Mahir Eller Projesi ile işverenler de kazanacak. "

Nitelikli iş gücü, ekonomiye çift taraflı katkı - Herkes kazanacak

Projeyi beşeri girişim projesi olarak adlandıran TOBB başkanı, video konferansla katıldığı programda " Mahir Eller Projesi, işsiz gençlere, beceri katarak istihdam edilme imkanı sağlayacak bir projedir. Genç işsizlerimizin dinamizmini harekete geçirerek, iş yerlerimizin ihtiyaçları ile eşleştirecek bir projedir" dedi. Yerel ve ulusal ekonomik gelişime katkı sağlamayı öngören bir proje olduğuna da değinen Hisarcıklıoğlu, “Yerel ve ulusal kalkınmanın lokomotifi olan Oda ve Borsalarımız kamu ve özel sektör işbirliğinde yerel ekonominin gelişmesine destek veriyor, sorumluluk alıyor, elini taşın altına koyuyor. Mahir Eller Projesi de bu bağlamda beşeri gelişim projesidir. " ifadelerini kullanarak, işsiz gençlere istihdam imkanı yaratılacağından, dinamik iş gücü piyasasını harekete geçireceğinden, yerel ve ulusal anlamda katkı sağlayacak bir proje olduğuna değindi. Yapılan açıklamalarda, ilgili projenin hem işçiye hem de işverene katkı sağlayan bir proje olduğu mesajları verildi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Maliye bakanlığı ne zaman alımı yapacak

Ayla
Ayla - 2 yıl Önce

Ben SSK emeklisi bir bayanım ben emekli olduktan sonra çalışmak istedim ama bizi işe almıyorlar ama memur emeklisi iş buluyor bizi işe almıyorlar işkur kayıt bile yapmıyor biz memur dan daha fazla maaş mı alıyoz duyun sesimizi duyun artık