1.000 TL'lik Sosyal Yardım Başvurusu Başladı! Pandemi Sosyal Destek Ödeme Sonucu!

Bin Tl sosyal yardım ödemesi başvurusu başladı. Başvurular nasıl yapılacak? Başvuru şartları nedir? Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı pandemi sosyal destek ödemesi ne zaman yapılacak?

1.000 TL'lik Sosyal Yardım Başvurusu Başladı! Pandemi Sosyal Destek Ödeme Sonucu!

Günümüzde yaşanılan Covid-19 salgın hastalık nedeni ile maddi anlamda sıkışan vatandaşlar için "1.000 TL Sosyal Yardım" adı altında destek verilmeye başlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan "Ekonomik İstikrar Kalkanı" devreye sokularak ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek verilmeye devam ediyor. Bu çalışma Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülmektedir. Ayrıca diğer sosyal yardımı alan kişiler de bu imkandan faydalanabiliyor. Fakat 3.kez destek almak isteyen kişilerin 1.000 TL' den faydalanabilmesi için E-Devlet resmi sitesi üzerinden "Pandemi Sosyal Yardım" adı altında başvuru yapması istenmektedir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Sosyal yardım için başvuruda bulunacak kişilerin bazı şartları sağlıyor olması gerekmektedir. Öncelikle daha önce bu yardımdan yararlanmış olmamalısınız. Fakat herhangi bir farklı sosyal yardımdan faydalanmış olmanız bu durumu etkilemez. Sadece 1.000TL' lik yardım için ilk kez başvuru yapıyor olmanız gerekmektedir. Aynı zamanda emekliler, memurlar, kamu işçileri, işsizlik maaşı alan kişiler ve kısa çalışma ödeneği alan kişiler 1.000 TL' lik "Pandemi Sosyal Yardım" hizmetinden ne yazık ki faydalanamayacak.

NASIL BAŞVURU YAPILACAK

Pandemi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılıyor?  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan bu destekten faydalanabilmek için E-Devlet' e giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından ekranda çıkan bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girerek başvurunuzu kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Kısa süre içerisinde başvuru yaptığınız yerden sonucu görebilirsiniz. Eğer destekten faydalanmak için uygun görülürseniz yardım ücretinizi en yakın PTT bankasından T.C kimlik kartınız ile çekebilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Özlem tamer
Özlem tamer - 2 yıl Önce

Ben issizim eşim askerde iki cocuk annesiyim kiraciyim bana işverin

gül
gül - 2 yıl Önce

herkes alıyo bi ben alamadım çok ihtıyacım var ya o yüzden sanırım

Lalaa
Lalaa @gül - 2 yıl Önce

Alacak kişiler belli zaten kardeşim sana bana çıkar mı

Altun Demir
Altun Demir - 2 yıl Önce

Slm. bende iş istyrm bir kzm var sürkli hasta eşim i maaşla geçim yapamyrz

Hamile sigortasiz
Hamile sigortasiz - 2 yıl Önce

Lütfen eşim çalışmıyor yardım sigorta yok doğum yapacam