1000 Personel Alınacak! İŞKUR ve ESTAŞ Protokolü İmzaladı

İŞKUR ve ESTAŞ arasında imzalanan protokol sonrasında, gündeme önemli açıklamalar yansıdı. Bu açıklamalarda, protokolün imzalanmasının ardından 1000 kişinin daha alınacağı bilgisi de yer alıyordu...

1000 Personel Alınacak! İŞKUR ve ESTAŞ Protokolü İmzaladı

İŞKUR ve ESTAŞ aralarında İş Başı Eğitim Programı protokolü imzalandı. İmzalanan protokol sonrası İŞKUR genel müdürü Cafer Uzunkaya tarafından önemli ifadelere yer verildi. Açıklamalarda " İş gücü piyasasında işin olduğunu da asla unutmamak gerekiyor. Kurumumuz ülkemizin mesleki problemine, işbaşı eğitim programları ile çözüm bulmaya çalışıyor. Bu noktada ülke genelinde nitelikli elaman yetiştirmek için gayret gösteriyoruz. Sivas'ın önemli olan kuruluşlarından ESTAŞ'da işbaşı eğitim programlarına katkı sağlayarak, onlarca kişiye istihdam kapısını açmış oluyor. Şahsım olarak hem istihdam seferberliğine, hem de mesleki eğitime önem veren ESTAŞ'ı tebrik ediyor, başarılı çalışmalarıyla daha iyi noktalara geleceğine inanıyorum. " şeklinde konuştu.

1000 kişi daha alınacak

Konuya yönelik olarak Sivas Valisi Salih Ayhan ise "Burası Sivas'ın kırılma noktası olacak. 2. OSB'yi bünyemize aldığımız takdirde yollarıyla, alt yapısıyla, üst yapısıyla 6. bölge teşvikini de aldığımız takdirde Sivas işsizliğini hızlı bir şekilde eritecek. Çalışmamız devam ediyor. Emeğini esirgemeyen, fedakarlık yapan, gecesini gündüzüne katarak çalışan firmaları tebrik ediyorum. Onlar bizim yükümüzü alıyor." ifadelerini kullandı. Açıklamaların içeriğinde oldukça önemli bir nokta daha kamuoyuna duyuruldu. Bu açıklamada teşvik kapsamında ESTAŞ' ın da 6.bölgeye alınması durumunda 1000 kişilik daha personel alımı gerçekleştirileceği aktarıldı. Yapılan konuşmalar ve açıklamaların ardından hayırlı olması dilekleriyle protokoller imzalandı. Protokol sonrası çalışmaların tamamlanıp, analizler gerçekleştirildikten sonra ESTAŞ' ın 1000 kişilik daha personel veya işçi alımı gerçekleştirmesi bekleniyor. İŞKUR' un bu teşvikleri ve projeleriyle de ülkenin her ilinde çeşitli istihdam çalışmaları yürütülüyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
MUS TAFA ALTUN
MUS TAFA ALTUN - 3 yıl Önce

Ben ESKİ şehir den MUSTAFA yaş Im 24 iki yılık lise okudum MUS TAFA

Muhammed
Muhammed - 3 yıl Önce

Estas alim ne zaman olacak aceba

ferhat kayacı
ferhat kayacı - 3 yıl Önce

bakanliklardan bütün yetkililerden dileğim lutfen işkur işbaşı eğitim programları asgari ücret ve sigorta olsun. biz de normal çalışanlar gibi hatta daha zor şartlarda çalışıyoruz

ferhat kayacı
ferhat kayacı - 3 yıl Önce

bütün yetkililerden dileğim lutfen işkur işbaşı eğitim programları asgari ücret ve sigorta olsun. biz de normal çalışanlar gibi hatta daha zor şartlarda çalışıyoruz.

Şeyma
Şeyma - 2 yıl Önce

Estaş alimi ne zaman

SIRADAKİ HABER