100 bin TL’ye kadar kredi kapama kredisi! İşte detaylar

Borçları olan vatandaşların mevcut kredilerini daha uygun şartlar ile kapatabilmesi adına kredi kapama kredileri başlatıldı.

100 bin TL’ye kadar kredi kapama kredisi! İşte detaylar

Banka borcu olan ve kredi ödemelerinde zorlanan vatandaşlar için özellikle pandemi nedeniyle bu borçlar ciddi bir yük yaratmış durumda. Ekonomik anlamda zorlanan, kısa çalışma ödeneği gibi düşük ücretler ile geçinmeye çalışan bu vatandaşlara yönelik bankaların başlatmış olduğu kredi kapama kredileri, ciddi bir avantaj elde edilmesini sağlıyor.

Farklı bankalar tarafından hayata geçirilen bu projede banka borçlarının kapatılması ile birlikte daha uygun ve düşük taksitler ile kredi sağlanıyor. Üstelik birden fazla bankaya borcu olan vatandaşlar da yine tüm kredilerini tek bir kredide toplayarak tek bir taksit ödemesi ile uygun bir ekonomik düzenleme yapabiliyor.

Borç kapatma kredisi için hangi belgeler isteniyor?

Bankalar üzerinden yapılan bu işlemlerde vatandaşların kredi notu ne kadar yüksekse, işlemleri o kadar hızlı bir şekilde çözümlenebilir. Ancak olarak gerekli olan belgeler şöyle;

  • Kimlik Belgesi
  • İkametgâh Belgesi (Kayıtlar güncel ise, son 3 aya ait sabit fatura yeterli.)
  • Maaş Bordrosu (Ön onay verilmemesi durumunda gerekir)

Borç kapatma kredisi veren bankalar tüm bankaları kapsamıyor Bu nedenle bu imkanı sunan bankalardan birine gidilerek başvuru yapılması gerekiyor. Garanti Bankası, Finansbank, Akbank, Odeabank, Şekerbank ve TEB tarafında kredi imkanı sunulurken pek çok farklı banka aynı zamanda farklı kampanyalar ile birlikte durumu daha da cazip hale getirmeye çalışıyor. Bu açıdan kredi kapatma kredisi ile mevcut kredilerini düzenlemek ve tek bir yere toplamak isteyen vatandaşlar bankalar tarafından sunulan bu hizmetleri detaylı bir şekilde inceleyebilir. İncelemeler neticesinde ise en uygun olan bankadan kredi alınarak ekonomik anlamda bir iyileştirmeye gidilebilir.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2020, 23:37
YORUM EKLE