10 Milyon Kişinin Kullandığı Elektriği Devlet Karşılayacak! Bakandan Açıklama

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez tarafından yapılan açıklamada, 10 milyon kişinin elektriğinin proje kapsamında devlet tarafından karşılanacağı aktarıldı...

10 Milyon Kişinin Kullandığı Elektriği Devlet Karşılayacak! Bakandan Açıklama

Geçtiğimiz günler itibariyle duyurulan ve sosyal yardım alan vatandaşların elektriklerinin devlet tarafından karşılanmasına yönelik düzenlemede detaylar netlik kazanmaya başladı. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez tarafından yapılan açıklamada, sosyal yardım alan vatandaşların elektrik kullanımlarının devlet desteği altına alınacağı ifade edildi. Açıklamada vatandaşların belirli kilovata kadar kullanımları devlet tarafından sosyal yardım kapsamına alınacak. Bu çalışmadan da yaklaşık 10 milyon vatandaşın yararlanacağı belirtiliyor.

Bakan Fatih Dönmez tarafından yapılan açıklamada " Üç bakanlığımızın ekipleri bir araya geldi ve şu an gruplama çalışması yapılıyor. Hane halkı sayısı 2 veya daha az olanlarda aylık 75 kilovatsaat, 3 kişi yaşayanlarda 100 kilovatsaat, 4 kişi yaşayan hanelerde 125 kilovatsaat, 5 kişi ve yukarı yaşayan hanelerde ise 150 kilovatsaat olmak üzere elektrik desteği planlaması yapılıyor. Yardımların ne zaman başlayacağı konusu ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile ilgili. Çünkü ilgili bakanlığın bir program ve düzenleme yapması gerekiyor. Bildiğim kadarıyla orada da süreç hızlı ilerliyor. İnşallah en kısa sürede bu desteklerin nasıl bir sistemle dağıtılacağını Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız açıklayacak. Hayırlı olsun. " ifadelerini kullandı.

Süreç yakında tamamlanacak

Bakanlıkların çalışmalarının hızlı işlediğini aktaran Bakan Fatih Dönmez, yakın zaman içerisinde bu imkanın vatandaşlara yansıtılacağını belirterek, " 2,5 milyon hane, 10 milyon vatandaşımız inşallah bundan yararlanacak. " şeklinde konuştu. Bakanın açıklamalarının ardından vatandaşlar tarafından ilgi gören bu destek, sosyal medyada paylaşıldı ve hak sahipleri tarafından beğeniyle karşılandı. 10 milyon kişinin hayatına etki edecek ve elektrik kullanımını devlet desteği haline dönüştürecek sosyal yardım projesi kapsamındaki gelişmeleri takip ediyor, sizlere aktarmaya çalışıyor olacağız.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2019, 15:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ibrahim kzl
Ibrahim kzl - 3 yıl Önce

Suriyeliler faydalanacak zaten yeterince faydalaniyor

SIRADAKİ HABER