10 Milyon Kişinin Elektrik Faturasına 80 TL Destek Verilecek!

Elektrik faturalarında 80 Tl devlet desteği verilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Enerji Tabii kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in verdiği elektrik faturası için 10 Milyon Kişiye verilecek destek için detaylar belli oldu. Gelişmeler haberimizde

10 Milyon Kişinin Elektrik Faturasına  80 TL Destek Verilecek!

Sosyal yardım alan vatandaşlara müjde geldi.

Enerji Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile birlikte yürütülen çalışma sonucunda yardım sahibi ailelere elektrik fatura desteği sunulacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Enerji Tabii kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez verdiği müjdeli haberin detayları belli olmaya başladı.

İhtiyaç sahiplerine aylık olarak 150 Kilovatta kadar fatura desteği karşılanması için çalışmalar başlatıldı. Buna göre bu destekten yararlanmak isteyenlerin PTT'ye elektrik faturası ve yardım kimlik kartı ile birlikte başvuru yapmaları yeterli olacak.

AİLEDEKİ KİŞİ SAYISINA GÖRE DESTEK VERİLECEK!

Enerji Bakanı Fatih Dönmez yaptığı açıklamalarda düzenlemenin hane halkına göre destek sunulacağını belirterek, 2 kşilik hane halında 75 kilovat, 5 ve daha fazla hane halkında ise 125 kilowat destek verilecek. Bakan Dönmez " 2,5 milyon hane, 10 milyon vatandaşımız inşallah bundan yararlanacak." açıklamaları yapmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önce yaptığı açıklamalarda "devlet düzenli sosyal yardım alan 2 milyon 406 bin 347 haneye elektrik desteği verecek. Destekte üst limit 80 lira olacak ve bu rakam hanedeki kişi sayısına göre değişecek" demişti.

Düzenli yardım alan hane halkının Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı Sosyal yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından tespiti sağlanacak. Gelişmelerden anında haberdar olmak için işin olsa mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

Twitter Hesabımızı Takip Etmek İçin Buraya Tıklayınız

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 10:54

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali çolak
Ali çolak - 2 yıl Önce

Kaçak kullananların bedelini bize girdirtiyolardı indirime el kondu..aylık dağıttıkları sözümona ihtiyaç sahiplerinede elektrik dağıtçaklar