10 Bin TL Destek Gençleri İş ve Meslek Sahibi Yapacak! İşte Katılım Şartları

İŞKUR aracılığıyla gençlere 10 bin TL destek verileceği ve bu destekle iş sahibi olmak isteyen gençlerin istedikleri kurumda eğitim alabilecekleri, iş ve meslek sahibi olabilecekleri aktarılıyor. İşte detayları...

10 Bin TL Destek Gençleri İş ve Meslek Sahibi Yapacak! İşte Katılım Şartları

İKUR tarafından milyonlarca liralık destek iş arayan ve meslek sahibi olmak isteyen gençlere yönelik dağıtılmaya başlanacak. Katılımcı adaylar 10 bin TL tutarındaki kuponlarıyla istedikleri eğitim kurumundan eğitim alarak meslek sahibi olacaklar. Kurs boyunca öğrencilere cep harçlığı da verilecek ve bu gençlerin istihdam edilmesine yönelik çalışmalar da yürütülmeye devam edecek. İŞKUR tarafından bilindiği üzere İşbaşı Eğitim Programı yürütülüyor ve program katılımcısı adaylara günlük 75 TL' ye varan harçlıklar veriliyor. Öyle ki yeni nesil meslek gruplarında özellikle teknoloji odaklı mesleklerde bu desteklerin önemi üzerinde duruluyor.

Katılımcılara 10 bin TL kupon

Milyonlarca kişinin yararlanma fırsatı bulduğu ve halen yürütülmeye devam edilen İş Başı Eğitim Programıyla da desteklenecek olan yeni proje dahilinde iş arayan, meslek sahibi olmak isteyen 29 yaşına kadar olan vatandaşlar devletten 10 bin TL' ye varan eğitim kuponları alacaklar. Bu eğitim kuponlarını başvuru yapan katılımcılar istedikleri eğitim kurumlarında kullanabilecek ve mesleki eğitim alma fırsatına sahip olacaklar. Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak ve yine iş ve meslek danışmanları aracılığıyla sistematik ve kontrollü şekilde yürütülmesine olanak tanınacak. Başvuru yapmak isteyen adaylar, başvurularını İŞKUR il ve ilçe müdürlükleri üzerinden iş ve meslek danışmanları aracılığıyla gerçekleştirebilecekler. Eğitimlerin içeriği, işverenlerin sektörlerdeki nitelikli iş gücü ihtiyacının karşılanması amacıyla alınan öneriler doğrultusunda oluşturulacak ve buradaki yetişmiş personel ihtiyacının karşılanması sağlanacak.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 13:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali çolak
Ali çolak - 2 yıl Önce

Gidiyoz işkur a böle böle diye maşallah çalışanları öle bişi yok deyip gönderiyo..bilgi vermekten acizlik