1 Mayıs 2020'de Marketlerin Çalışma Saatleri Açıklandı!

Bim, Şok, A101, Migros gibi perakende satış mağazaları ve marketler 1 Mayıs'ta açıkmı olacak belli oldu! Marketlerin çalışma saatlerine göre 1 gün kısıtlı saatlerde faaliyet sürdürecekler. Diğer günleri bakkal ve marketler kapalı olacak.

1 Mayıs 2020'de Marketlerin Çalışma Saatleri Açıklandı!

BİM, Şok, A101, Migros 3 günlük sokağa çıkma kısıtlamasındaki çalışma saatleri belli oldu!

23 Nisan ile birlikte 4 günlük sokağa çıkma yasağı sona erdi. Bilindiği gibi 1 Mayıs cuma gününden itibaren 3 günlük sokağa çıkma yasağı kararı bu akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından basın açıklamasında belirtildi. Bu arada 1 mayıs cuma günü marketler sabah kaçta açılacak ve saat kaçta kapanacağı da belli oldu. Hafta sonu cumartesi ve pazar marketlerin açılıp açılmayacağı da bu arada kesinlik kazanmış oldu;

MARKETLER 1 GÜN AÇIK OLACAK; DİĞER GÜNLER KAPALI!

Bim, Şok, A101, Migros gibi perakende satış mağazalarının da oldu ve mahallerde bulunan küçük bakkallarda cuma günü sabah 09:00'da açılacak. Öğleden sonra 14:00'a kadar açık kalacak. Bu saatlerde paket servisi yapılabilecek. Vatandaşlar evine en yakın marketten alışveriş yaparak evine geri gelebilecek. Araç ile seyahat etmek ve uzak bir adresten alışveriş yapmak serbest olan bir durum olmayacağından denetim yapan birimler tarafından idari para cezası kesilebilecek. Cumartesi ve pazar günü BİM, A101, Şok Migros ve diğer perakende satış mağazaları kapalı olacaklar.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2020, 13:44
YORUM EKLE