Bir İlçeye Daha Güvenlik Korucusu Alınıyor! İşte Detaylar!

Ahlat ilçe Jandarma komutanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere korucu alımları yapılacaktır. Başvurular şahsen yapılacaktır.11 Haziran da adaylar sınav olacaklardır.

Bir İlçeye Daha Güvenlik Korucusu Alınıyor! İşte Detaylar!

2020 yılı içerisinde en beklenen alımlardan biri de Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde köy ve ilçelerde görevlendirilmek üzere yapılan güvenlik korucusu alımları olup bu kapsamda bir ilçede daha 5 adet güvenlik korucusu alımı yapılacağı açıklandı. Buna göre alımı yapacak olan Ahlat Kaymakamlığı olup alıma ilişkin detaylar ise haberimizin devamında yer almaktadır.

Başvuru Detayları

İlgili maddeler gereği; 442 sayılı kanunun 74’üncü maddesinin ikinci fıkrası ile 13105 sayılı yönetmeliğin 5 inci maddesi gereği; çeşitli sebeplerle azalan Güvenlik Korucusu sayılarının takviye edilmesi maksadıyla Ahlat İlçesi Saka, Kınalıkoç, Kuşhane ve Çukurtarla köylerinden olmak üzere toplam beş (5) Güvenlik Korucusu alımı yapılacaktır. GK’lar ilgili mevzuatla kendilerine verilen görevleri icra edecekler ve özlük işlemleri mülki idare amiri adına Ahlat İlçe Jandarma Komutanlığınca yürütülecektir.

Başvuru Şekli

Müracaatlar; duyurunun yapıldığı 01 Haziran 2020 tarihinden, 10 Haziran 2020 günü mesai saati bitimine kadar dilekçe ile şahsen Ahlat İlçe J.K.lığına yapılacaktır. Dilekçe ekine, istenen belgeler konacaktır. Posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Sınav tarihi ise 11 Haziran 2020 şeklindedir.

Başvuru Şartları

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,2. Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış olmak ya da 21/06/1927 tarihli ve 1111 sayılıAskerlik Kanununa göre askerlikten muaf olmak, kadın adaylar için 21 yaşını doldurmuş olmak.3. Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 40 yaşından büyük olmamak,4. En az ilkokul mezunu olmak,5. Kamu haklarından mahkûm bulunmamak,6. TCK 216’ncı maddesi gereği hüküm giymemek,7. Taksirli suçlar başta olmak üzere diğer sayılan suçlardan hüküm giymemiş olmak,8. Terörle Mücadele Kapsamında hüküm giymemek,9. Kan davasından hüküm giymemiş olmak,10. Hâlihazırda görevlendirileceği köyde veya Jandarma Sorumluluk bölgesindeki mahalledeikamet etmek,11. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek seviyede hastalığı, engeli veya akıl hastalığıbulunmamak,12. Siyasi parti üyesi olmamak,13. Köy/Mahalle muhtarlığı ve ihtiyar heyeti üyeliği hariç mahalli idarelerin seçimle göreve gelenorganlarında görevli olmamak,14. Güvenlik soruşturması olumlu çıkmak şartlarının sağlanması istenmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kilis için
Kilis için - 3 yıl Önce

Ya hep doğuya alım ilanı geliyor guney doğu ve Kilis,e ne zaman yapılacak bir açıklayın lütfen artık sayın bakanım saygılar sunuyorum kilis'ten.

Mükremin
Mükremin - 3 yıl Önce

Turkiye geneli alimlar nezaman basliyor sayin bakanim bekliyoruz aciklama bekliyoz elazığ a alim bekliyoz

Maden
Maden - 3 yıl Önce

Elazığ madene korucu alımı bekliyoruz saygılar sunuyorum sayın bakanım Allah sizi başımızdan eksik etmesin

vedat vargün
vedat vargün - 3 yıl Önce

Sayın bakanım korucu alımı istiyoruz bize bir yardımcı olun lütfen mahalemiz beldeden beş km uzakta ve telikeli siyasi nedenlerden dolayı korucu alımı yapılmıyor korucu alımı istiyoruz saygılar

Vedat vargün
Vedat vargün - 3 yıl Önce

Sayın bakanım Kars Digor dağpınar biz yılardır bekliyoruz artık yeter almiyacak sanız deyin almıyoruz 05342601714

Adilcevaz
Adilcevaz - 3 yıl Önce

Nie korucu alımı yapılmıyor Adilcevaza 100 tane alacaz diye söylendi