Başvurular Başlıyor! 2021 PAEM 1000 Komiser yardımcısı Adayı Alınacak

Polis Akademisi Başkanlığı 1000 Komiser Yardımcısı alımı ilanı yayımladı. Polis memurları içerisinden yapılacak alım için başvuru şartları ve başvuru bilgileri burada.

Başvurular Başlıyor! 2021 PAEM 1000 Komiser yardımcısı Adayı Alınacak

Polis Akademisi Başkanlığından az önce gelmiş olan duyuruya göre Emniyet Mensupları içerisinden 1000 kişilik boşluk ile Komiser Yardımcısı Adayı alımı yapılacak. Adayların uzun süredir beklediği ilan Bugün Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanarak ilanın detayları belli oldu.

Bu yönde Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitim Merkezine ( PAEM ) 2021 yılı 6. dönem İlk Derece Amirlik Eğitimi sınavı için emniyet mensubu adaylar (meslekte fiilen iki yılını dolduran lisans mezunu polis memurları) arasından 1000 kişilik boş kontenjan ile İlk Derece Amirlik eğitimi ile yani Komiser yardımcısı alımı yapacak.

  • 925 Erkek Komiser Yardımcısı Adayı,
  • 75 Kadın Komiser yardımcısı Adayı alınacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Bildiğiniz gibi daha önceden de yayımlanan yönetmelik ile Polis Akademisi Başkanlığı Komiser Yardımcısı alımları sadece Polislik görevine devam eden adaylar içerisinden yapılıyor. Bu yönde adayların:

- En az dört yıllık lisans seviyesindeki bir yükseköğretim programından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

- Başvuru tarihi itibarıyla meslekte fiilen iki yılını doldurmuş olmak,

- Son iki performans değerlendirme puanı iyi veya çok iyi olmak,

- Kısa veya uzun süreli durdurma cezaları, ceza süresi içinde derece yükselmesi için açılan kurslara, yarışma sınavı veya seçmelerine girmeyi de önler,

- Haklarında meslekten veya memuriyetten çıkarma cezasını gerektirecek suçlardan dolayı adli veya idari soruşturma yapılıyor olmamak.

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLIYOR!

PAEM Komiser yardımcısı adayı alımı için adaylar tarafından beklenen tarih açıklandı. Başvuru ekranı Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 19 Ağustos 2021 tarihinde açılacak. 31 Ağustos 2021 tarihine kadar devam edecek olan başvurular sadece Polis Akademisi Başkanlığı Personel Bilgi Sistemi üzerinden yapılacak.

BAŞVURU ÜCRETİNE DİKKAT!

Ön başvuru yapan adaylar tarafından sınav ücreti olarak 300 TL alınacak. Adaylar başvuru sınav ücretini sadece başvuru tarihleri içerisinden Halkbanka yatırılacaktır. Sadece Halkbank şubelerinden, Halkbank ATM ve Halkbank İnternet aracılığı ile alınacak ücretler geçerli olacak. Bunun dışında diğer bankalara başvuru ücreti yatırılmayacak.

Banka Hesabı: Halk Bankası Gölbaşı/ANKARA Şubesi nezdinde bulunan 2021 YILI 6.DÖNEM İLKDERECE AMİRLİK EĞİTİMİ SINAVI hesabı

BAŞVURU KILAVUZU

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fırat
Fırat - 2 yıl Önce

Başvuracağım