YÖK ÖYP Lisansüstü Eğitim Tercihleri için Başvuruların Başladığını Açıkladı

YÖK'ün resmi İnternet sitesi üzerinden yapmış olduğu duyuruda ÖYP lisansüstü tercihlerinin başladığını ifade ederek, tercihler ile ilgili detayları da duyuruda açıkladı. ÖYP tercihleri ile ilgili tüm detayları sizler için derledik.

YÖK ÖYP Lisansüstü Eğitim Tercihleri için Başvuruların Başladığını Açıkladı

YÖK'ün resmi internet adresi üzerinden yapmış olduğu duyuruya göre ÖYP lisansüstü tercihler için yapılacak başvuruların başladığını açıklayarak başvuracak adayların ellerini çabuk tutması gerektiğin belirtti. YÖK tarafından alınacak olan başvurular için açıklanan duyuruya göre " Öğretim Üyesi Yetiştirme Programına İlişkin Esas ve Usuller" kapsamı içerisinde 2547 sayılı Kanun'un 33/a maddesine göre atama yapılan araştırma görevlilerinin 674 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Statüleri 50/d olarak değiştirilebilen araştırma görevlilerinin yabancı dil puanı 65 ve daha fazla olanların lisansüstü eğitim alabilmesi için tercih işlemleri başlamıştır" ifadesini resmi internet sitesi üzerinden duyururken başvuru yapacak olan adayların başvurlarını 14 Eylül 2018 tarihine kadar yapabilecekleri belirtildi.

BAŞVURULAR YÖK BÜNYESİNDE DEĞERLENDİRELECEK

11 Eylül 2018 tarihinde başlayan başvurular YÖK sistemi içerisnde yapılacak olan tercih işlemleriyle birlikte değerlendirerek alınan puanlar ve başvuru yapacak kişilerin ingilizce seviylerine bakılarak bir değerlendirme yapılacağı açıklandı. 14 Eylül 2018 saat 17.00 da bitecek başvuru sonuçlarından sonra YÖK'den sonuçları açıklaması beklenerek adayların sonuçları açıklandıktan sonra adayların tercih sonuçlarına göre  kayıt işlemleri başlayacak.

Tercih İşlemleri için TIKLAYIN

YÖK'ün Açıklması için TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2018, 16:47
YORUM EKLE