YKS Sonuçları Açıklandı! Öğrenme Sayfası

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından yapılan açıklama ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS sonuçlarının açıklandığı duyuruldu. Sonuçlar nasıl öğrenilecek?

YKS Sonuçları Açıklandı! Öğrenme Sayfası

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından lise mezunu adaylar için yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS'ye yurt geneli milyonlarca kişi katıldı. Katılan adaylar sonuçların ne zaman açıklanacağını büyük bir merak ile beklerken sonunda müjdeli haber geldi.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından yapılan resmi duyuru ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı YSK sonuçlarının açıklandığı belirtildi. Peki adaylar sonuçları nasıl öğrenecek, sonuçları öğrenmek için nasıl bir yol izlenmelidir?

SORGULAMA SAYFASI

Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS sonuçlarını öğrenmek isteyen adayların tarayıcılarının url bölümüne https://sonuc.osym.gov.tr/ linkini yapıştırması ve enter tuşuna basması gerekmektedir. Bu link üzerinden 2018 YKS sonuç sayfasına gidecek olan adaylar T.C. kimlik numaraları ve ÖSYM şifrelerini tuşlayarak sisteme giriş yapabilir ve sonuçları öğrenebilir.

YKS Sonuçları İçin Tıklayınız

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2018, 23:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER