YKS Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından yapılacak olan YKS başvuru tarihleri ne zaman? YKS kayıtlarını adaylar ne zaman yapacak?

YKS Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM aracılığı ile her sene hem lise öğrencilerine, hem mezunlara hemde üniversitede eğitim gören adaylar Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS düzenlemektedir. Bu sınav ile adaylar üniversiteleri kazanmaya çalışmakta olup sınavın tarihlerinde bilindiği üzere geçtiğimiz yıllarda değişiklik yapılmıştı ancak halen sınav başvuruları erken alınıyor. ÖSYM tarafından Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS'nin ne zaman yapılacağı açıklandı ve başvuru tarihleri öğrenildi. Peki YKS başvuruları ne zaman yapılacak?

YSK BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından yayımlanan açıklama ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS'nin 6 Şubatta başvurularının başlayacağı öğrenildi. Adaylar 6 Şubat tarihinden başlayarak 3 Mart tarihine kadar kesin müracaatlarını Aday İşlemleri Sistemi üzerinden gerçekleştirmesi gerekmekte olup lise son sınıf öğrencisi olup daha önce ÖSYM sınavına girmemiş olan adayların öncelikle kendisine ÖSYM profili açması gerekmektedir. ÖSYM profili açtıktan sonra adaylar YKS için müracaatlarını 6 Şubat ile 3 Mart tarihleri arasında yapması gerekmektedir. Bu tarihlerde YKS sınav başvurusu yapmayan ya da yapmayı unutan adayların ise 18 Mart ile 19 Mart tarihlerinde yapması gerekmektedir. Ancak bu geç başvuru tarihi olduğu için sınav ücreti ilk başvuruya göre yüzde 50 daha pahalı olmaktadır.

YORUM EKLE