YGS Sonuçları Açıklandı Mı? YGS Ne Zaman Açıklanacak

12 Mart 2017 Pazar günü yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçları açıklandı mı? YGS ne zaman açıklanacak.

YGS Sonuçları Açıklandı Mı? YGS Ne Zaman Açıklanacak
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile her sene Mart ayında düzenlenen Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) bu sene 12 Mart 2017 Pazar günü saat: 10.00'da yapıldı. 2 milyon 300 bine yakın adayın girdiği YGS'de bilindiği gibi 09.45 kuralından dolayı yurdun dört bir yanında adaylar sınava giremedi ve okul bahçelerinde göz yaşlarına boğuldu.

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)'nin bitmesi ile adaylar şimdi de sonuçların açıklanmasını bekliyor. Peki YGS ne zaman açıklanacak? Açıklandı mı? YGS açıklanma tarihi belli oldu mu?

GÖZLER 28 MARTTA

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçlarını 28 Mart 2017 tarihinde kamuoyuna duyurması beklenmektedir. Yaşanabilecek problemlerden dolayı YGS sonuçlarının birkaç günlük gcikme ile de açıklanabileceği olası tahmin durumlarında yer almaktadır.

LYS'YE GİRMEK İÇİN YGS'DEN KAÇ PUAN ALMAK GEREKİYOR

Dört yıllık bölümlerden birisini okumak isteyen bir üniversite adayının Yükseköğretime Geçiş Sınavından kaç puan alması gerekmektedir. Bilindiği gibi LYS'ye başvuru yapabilmek için adayın YGS'den baraj puanını alması gerekmektedir. Baraj puanı ve üzerini alan adaylar LYS'ye girebilir.

YGS BARAJ PUANI KAÇ

LYS'ye girebilmek için adayların YGS baraj puanı olan 180'i alması gerekmektedir. 180'den düşük alan adaylar LYS'ye giremeyeceği gibi yine üniversite giriş puanları açıklandığında puanlarına okul puanı eklenmeyecektir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE