YGS - LYS Kaldırıldı Yerine YÖKS Geldi! YÖKS Detayları Nedir? Kaç Soru Sorulacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan YGS ile LYS sınavı kaldırıldı. Buna göre üniversiteye geçiş sınavının yeni adı Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YÖKS) oldu. Peki YÖKS nedir, detayları nasıl olacak.

YGS - LYS Kaldırıldı Yerine YÖKS Geldi! YÖKS Detayları Nedir? Kaç Soru Sorulacak

Her sene üniversite hayali kuran öğrencilere Mart ayında Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Haziran ayında da Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) düzenlenmekteydi. YGS ile LYS'nin kaldırılacağı belirtilirken sonunda merak ile beklenen açıklama geldi. Buna göre üniversite hayali kuran öğrenciler artık Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YÖKS)'e girecektir.

Üniversiteye geçiş sınavı artık Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YÖKS) oldu. Peki YÖKS'de kaç soru sorulacak, YÖKS sınavı detayları nelerdir.

YÖKS KAÇ SORU SORULACAK

Üniversiteye gitmek isteyen öğrenciler artık Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YÖKS)'e girecek. Peki YÖKS'de kaç soru sorulacak. Buna göre sınav iki farklı oturumda yapılacak ve 80 sorunun sorulması beklenmektedir.

Sınav iki oturumda yapılacak ve Haziran ayında yapılması beklenmektedir. İlk yapılacak olan sınavda Türkçe dersi ile Matematik dersi ağırlıklı olacak ve ikinci oturumda ise daha çok LYS türünde alan konuları sorulacak. İkinci oturumda edebiyat, coğrafya, fen bilimleri ve matematik soruları adaylara yöneltilecektir. YÖKS sınavı hakkında yeni detaylar geldikçe aktaracağız.

TÜM EĞİTİM HABERLERİNİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE