Uzaktan Eğitim Başlıyor! TRT EBA TV Ders Programı, Frekansı ve Yayın Akışı

TRT Eba TV 23 Mart itibari ile uzaktan eğitime başlıyor. TRT EBA TV yayın akışı, hangi saatte hangi ders var, frekansı nedir, EBA TV nasıl izlenilir sorularını yanıtlıyoruz

Uzaktan Eğitim Başlıyor! TRT EBA TV Ders Programı, Frekansı ve Yayın Akışı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile 23 Mart tarihinden sonra EBA TV aracılığı ile uzaktan eğitimlere başlayacağı belirtildi. Uzaktan eğitimlerde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine okullarında verilmesi gereken derslerin tamamı aktarılacak olup Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ders programlarını duyurdu ve yayın akışlarını açıkladı. Peki EBA TV nasıl izlenir, ders programları nedir, EBA TV yayın akışını sizler ile paylaşıyoruz.

Ders Programı

Hemen yukarıda ilkokul, ortaokul ve lise için ders programları saatleri ile birlikte verilmiş olup adayların bu saatler içerisinde TV başında olması gerekmekte olup kaçıranlar için akşam saatlerinde ise tekrarı verilecektir.

EBA TV Nasıl İzlenir, Frekansı Nedir?

TRT EBA TV'yi nasıl izleyeceğini bilmeyenlerin televizyonlarına frekansı ayarlaması gerekmektedir. Hemen aşağıya TRT EBA TV'nin EBA ilkokul TV, EBA ortaokul TV ve EBA lise TV'nin detaylarını aktarıyoruz. Cihazlarınıza ayarlamaları yaparak sizde kesintisiz uzaktan eğitiminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2020, 23:14
YORUM EKLE