Üniversiteler Yüz Yüze Başlayacak Mı? Resmen Tarih Verildi

​​​​​​​Üniversiteler yüz yüze açılacak mı sorusu artarken YÖK'ten ne zaman belli olacağı resmen açıklandı.

Üniversiteler Yüz Yüze Başlayacak Mı? Resmen Tarih Verildi

MEB'e bağlı köy okulları 15 Şubat tarihi itibari ile yüz yüze eğitime başladı. Üniversite öğrencileri de yüz yüze eğitim başlayacak mı sorularını sorarken sonunda YÖK'ten ilgili husus hakkında açıklama geldi. Üniversitelerde yüz yüze eğitim başlayacak mı sorusunun resmen ne zaman başlanacağı belli oldu. Peki YÖK'ten nasıl bir açıklama geldi? Üniversitelerde yüz yüze eğitim başlıyor mu?

YÖK Başkanı Duyurdu

YÖK Başkanı Yekta Saraç tarafından yapılan resm açıklama da Sağlık Bakanlığı ile yapıla görüşmenin bu hafta içi netlik kazanacağını umduklarını söyledi. Yani bu hafta içi YÖK resmen üniversiteler yüz yüze eğitime başlayacak mı başlamayacak mı duyurulacak.

Resmi Olarak Ne Zaman Duyurulur?

YÖK Başkanı Yekta Saraç konunun netleşmesinin bu hafta içinde olacağını söyledi. İşin Olsa ekibi olarak ön görümüz Çarşamba günü konunun açıklanacağı yönündedir. Öyle ki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Çarşamba günü bakanlar ile kabine toplantısı yapılacak. Bilindiği üzere esnemeler, kısıtlamalar gibi konuların neredeyse tamamı burada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Sağlık Bakanlığı bürokratlarının çalışmalarını Çarşamba gününe kadar tamamlaması, Sağlık Bakanına iletmesi, Sağlık Bakanının Çarşamba günü yapılacak kabine de Cumhurbaşkanına konuyu anlatması ve resmi kararın ise Çarşamba günü Cumhurbaşkanı tarafından açıklanması bekleniyor. Muhtemellerden birisi 1 Mart tarihi itibari ile bazı üniversitelerin ve yine bazı bölümlerin açılacağı yönünde kararın çıkması ön görülmektedir.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 02:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER