Üniversite Kayıtlarında Yeni Dönem

Artık öğrenciler üniversite kayıtlarını e- devlet üzerinden yapabilecek. Buı düzenleme öğrenciler için devrim niteliğinde. Çünkü eski yıllarda öğrenciler kayıt için okulun bulunduğu ile gitmek zorunda kalıyordu. Yeni düzenleme ile bu zorunluluk da artık ortadan kalktı. İşte ayrıntılar...

Üniversite Kayıtlarında Yeni Dönem

Üniversite Kayıtlarında Yeni Dönem

Ülke genelinde her dört kişiden birisi e-devlet kullanıcısı haline geldi. Askerlik ve Öğrenci belgesi almak gibi işlemler, Sigorta primi ve vergi borcu sorgulama gibi bir çok işlemleri e- devlet sayesinde yapabiliyoruz ve ülkemizde E-Devlet kullanıcı sayısı 21 milyon 642 bine ulaştı.

Yapılabilen diğer hizmeler gibi bu yıl sonundan itibaren de Üniversite kayıt işlemleri de öğrenciler için büyük kolaylık sağlayacak. Gitgide kolaylık sağlayan E-Devlet sistemi çeşitlilik kazanmaya devam ediyor..

Böylelikle üniversitesi kazanan öğrenciler yaşadıkları şehirden tercih ettikleri üniversitelere bizzat gitmeden e-devlet sisteminden kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Geçen sene 32 üniversite ile düzenlenen anlaşma çerçevesinde yapılan kayıt işlemleri , Bu sene yıl sonuna kadar bütün üniversiteleri kapsayacak.

Bir diğer yandan ise yüzlerce devlet kurumu e-devlet sistemi üzerinden vatandaş hizmet kapsamında kendi aralarında yarış başlattı. Başlangıçta 22 hizmet sayısı ile sisteme giren e-devlet sistemi şu andan itibaren 175 devlet kurumu 1163 alanda hizmet veriyor. Adalet Bakanlığı, YÖK, Mili Savunma Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, Mili Eğitim Bakanlığı gibi büyük devlet kurumları vatandaşın e-devlet sistemi üerinden en çok tercih ettiği kurumlar arasında bulunuyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE