Üniversite'de Bu Bölümleri Seçenlere 700 TL Burs Veriliyor!

Üniversite sınavlarına çok az bir vakit kaldı.Hangi bölümlere ne kadar burs veriliyor? 700 tl burstan faydalanabilmek için hangi bölümlerde okumak gerekiyor? Haberimizin devamında 700 tl burs imkanının hangi bölümlerde olduğunu açıkladık. Detayları haberimizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

Üniversite'de Bu Bölümleri Seçenlere 700 TL Burs Veriliyor!

Üniversite sınavlarına giriş tarihine çok az bir vakit bir kaldı.Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) ten gelen açıklamaya göre belirli bölümleri seçecek başarılı ögrencilere 700 tl burs verilecek.Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) ten yapılan açıklamanın yanın da şu bilgileri de yer verildi. Bu sene üniversite sınavına girecek olan ögrencilerin 2 milyonuna yakınına burs verileceği ifade edildi.Her sene güncellenerek burs imkanı artan bölümlerde amaç bu bölümlere daha fazla öğrenci çekmek.Türkiye'nin bu bölümleri okuyup mezun olan gençlere ileride çok fazla ihtiyaç duyulacağı bu yüzden bu bölümlerde okuyan öğrencilerin çoğaltılması için burs ile öğrencileri bu bölümlere teşvik edilmeye çalışıldıkları bildirildi.Peki hangi bölümleri tercih eden öğrenciler burs alabilecek?

İŞTE O YENİ EKLENEN ÜNİVERSİTE BÖLÜMLERİ

Geçtiğimiz sene burslar 23 bölüm için geçerliydi.Bu sene itibariye bu bölümler 23 ten 36 ya çıkarıldı.Bu sene itibari ile 5 yeni lisans programı daha burs içine dahil edildi.Yeni eklenen lisans programları ise şöyle:Veterinerlik fakültesi,Uzay Bilimler ve Teknolojileri,Hidrojeoloji Mühendislikleri,Astronomi ve Uzay Bilimleri ve Tohum Bilimi ve Teknoloji olmak üzere toplam 5 lisans bölümü daha bu burs programının içine dahil edildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaren
Yaren - 4 yıl Önce

2 yillik veterinerlik istiyorum. Iki yilliklara da veriliyor mu bu burs lutfen bilgilendirin beni. Tesekurler