Üniversite Adayları Dikkat Son Saatler! ÖSYM 2020 YKS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM 2020 YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Yükseköğrenim Kurumlarına (MYO ve Lisans) bölümlere giriş için YKS tercihleri ne zaman sona erecek? Saat kaçta tercihler bitecek? Tüm detaylar haberde.

Üniversite Adayları Dikkat Son Saatler! ÖSYM 2020 YKS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Üniversite adayları dikkat başvurular bu gece sona eriyor!  Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından geçtiğimiz günlerde başlanan YKS tercihleri bugün saat 23.59 a kadar tamamlanacak. Resmi internet sitesi üzerinden Aday İşlemleri Sistemi aracılığıyla T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi ile tercihler gerçekleştirilecek. 2020 ve 2021 eğitim öğretim döneminde 2 yıllık meslek yüksekokulu ve 4 yıllık lisans bölümlerinde okumak isteyen öğrencilerin hayatının en önemli tercihlerinden bir tanesini yapıyor. Bu kapsamda mesleki tercihlerini de etkileyecek olan üniversite tercihleri 14 Ağustos tarihinde 23:59'da sona erecek.

TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Bu konuda ÖSYM tarafından henüz bir duyuru bulunmuyor. Daha önceki tercih sonuçlarına bakıldığında yaklaşık olarak 2 haftalık bir değerlendirme sonucunda açıklanması bekleniyor. 6 Ağustos 2020 tarihinde başlanan tercih işlemlerinin internet üzerinden online olarak başvurularının bitmesine saatler kala adaylar tercih işlemlerini son saatlere bırakmaması önem arz etmektedir. Son saatlerde sistem yoğunluğu nedeniyle tercih işlemlerini bildirimede bazı aksaklıklara mahal vermemeleri önem arz ediyor.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2020, 07:51
YORUM EKLE