Ücretli Öğretmenler Corona Virüsü Tatilinde Maaş Alacak Mı?

Ücretli öğretmenler corona virüsü sebebi ile tatil edilen okullarda derse giremedikleri sebebi ile maaş alamayacaklar mı, alacaklar mı?

Ücretli Öğretmenler Corona Virüsü Tatilinde Maaş Alacak Mı?

Milli Eğitim Bakanlığı bilindiği üzere her sene sözleşmeli öğretmen ataması yaptığı gibi yine norm kadrosu dolmayan bölgeler için de ücretli öğretmen alımı gerçekleştirmekte olup bu atamaları okul müdürleri gerçekleştirmektedir. Ücretli öğretmenler hafta sonları derse girmedikleri için maaş alamadıkları gibi yine sigortaları da yarım gün yatmakta olup corona virüsü sebebi ile derse giremeyecek olan ücretli öğretmenlerin maaş alıp alamayacakları büyük bir merak konusu oldu. Peki konu hakkında net bir detay var mı?

Bakan Açıklama Yaptı

Ücretli öğretmenlerin bu tatil dolayısı ile maaş alıp, alamayacakları hususu Mili Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a soruldu. Bakan Ziya Selçuk tarafından "hiç kimseyi mağdur etmeyecek şekilde önlemler alınır, merak etmeyin" ifadeleri kullanıldı. Buna göre net olarak ücretli öğretmenler derse girmiş gibi maaş alınacak denilmedi fakat kimsenin mağdur edilmeyeceği bir sistemin yapılacağı söylendi. Bu süreçte ücretli öğretmenler maaşlarını tam mı alır yoksa yarım şekilde mi yatırılır net olarak bilinmiyor ancak Milli Eğitim Bakanlığınca mağdur edilmeyecekleri bakan tarafından söylendi.

Ücretli öğretmenler, sözleşmeli öğretmenler ve kadrolu öğretmenler de öğrenciler gibi 3 hafta boyunca okullara gitmeyecek eğer süreç uzar ve okulların tatil süreçleri devam ederse öğretmenler de okula gitmemeye devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2020, 19:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 1 yıl Önce

Arkadaslar,CIMER'e bu isteğimizi bildiriyoruz. Ben bildirdim.

Hande
Hande - 1 yıl Önce

CİMERe yazalım arkadaşlar topluca sesimizi duyuralım ki değerlendirilmeye alinsin

İnsanız
İnsanız - 1 yıl Önce

Kesinlikle cimere yazmalı bu insanlık onurunu zedeleyen durmadan bir an cevaz geçilmeli. İhtiyacımız olursa alırız olmazsa sizinle işimiz olmaz, sen gidersen başkası var, mecbursun nasılolsagelirsin mantığına Sayın bakan Bir an önce son vermeli bu ikinci sınıf muamelesine Allah aşkına bir an önce son verilsin. Sayın bakan siz patron değilsiniz biz de sizlerin marabanız değiliz.