TEOG'un Yerine 'MİS' Getirildi! İşte Yeni Sistem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öğrencilerin “TEOG’  sınavının kaldırılması gerektiğini ve bir an önce bu sistemin kaldırılarak öğrencilere yeni bir sistemin getirilmesi gerektiğini söylemesinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı çalışmalarını tamamlayarak tüm illere ortak yazı gönderdi.

TEOG'un Yerine 'MİS' Getirildi! İşte Yeni Sistem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öğrencilerin “TEOG’  sınavının kaldırılması gerektiğini ve bir an önce Bu sistemin kaldırılarak öğrencilere yeni bir sistemin getirilmesi gerektiğini söylemesinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı çalışmalarını tamamlayarak tüm illere ortak yazı gönderdi.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TEOG'un kaldırılması gerektiğini ve bu talimatı Milli Eğitim Bakanlığı'na verdikten sonra çalışmalara başladığı öğrenilmişti. MEB'den” milli izleme sistemi” adı altında yeni pilot sınav sisteminin gönderdiği bilgisine ulaşıldı. öğrenci ve velilerin uzun zamandır beklediği 'TEOG'un yerine ne gelecek soruları cevaplarını buldu. İşte yeni sistem...

Milli Eğitim Bakanlığı, ölçme değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün illerine göndermiş olduğu yazı da öğrencilerin 5. sınıflarda uygulanacak olan yeni bir Sınava ilişkin hazırlık talimatlarına yer verildi.İlk Uygulanacak olan bu sınav için hazırlıkların başlanması talimatı ise bu genelgede illere bildirilmiş durumda.

MİS kısaltmasıyla Yeni sınav sistemi ilk etapta pilot Şehir olarak seçilen 24 ilde denenecek. Bakanlık tarafından belirlenen bu iller arasında Konya, Mardin, Mersin, Bursa, Erzurum, Aydın, Trabzon, Gaziantep ve Kayseri bulunuyor
 

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2017, 11:53

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE