TEOG Sınavı Kaldırıldı Mı? Liselere Geçiş Nasıl Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen TEOG sınavı kaldırılacak mı? Peki sınav kaldırılırsa liselere geçiş nasıl olacak.

TEOG Sınavı Kaldırıldı Mı? Liselere Geçiş Nasıl Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her sene ortaöğretim öğrencileri için TEOG sınavı yapılmaktadır. Bu sınav ile öğrencilerin başarısı ölçülmekte ve öğrenciye yaptığı doğrulara göre bir puan verilmektedir. Daha sonra öğrencide aldığı TEOG sınav sonucuna göre liselere yerleşmektedir.

Ancak bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çok önemli açıklamalarad bulundu ve TEOG'u doğru bulmadığını kaldırılması gerektiği konusunda açıklama yaptı. Peki gerçekten TEOG kaldırılacak mı, TEOG kaldırılırsa yerine hangi sınav gelecek, liselere geçiş nasıl olacak.

TEOG KALKACAK MI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı televizyon programında TEOG sınavını doğru bulmadığına dair önemli açıklamalar yaptı. TEOG'un çocukları olumsuz yönde etkilediği ve gençlerin daha çok sporsal sanatsal alanlara yönlendirilmesi söylendi. Peki TEOG kalkacak mı?

TEOG'un kalkması için aylardır çalışmalar yapıldığı öğrenildi yani büyük ihtimal ile TEOG'un kaldırılması bekleniyor. Peki TEOG kalkarsa liselere geçiş nasıl olacak.

LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ

TEOG sınavı kaldırılırsa liselere geçiş sisteminin nasıl olacağı büyük bir merak ile bekleniyor. Şu anda konu hakkında resmi bir açıklama yok fakat öğrencilerin yıl sonu başarısı, sanatsal ve sporsal alanlardaki başarılarına göre liselere geçiş yapması beklenmektedir. Tabi bu konuda net bir bilgi yok çünkü kademeli geçişlerinde yapılabileceği söylenmektedir.

TÜM EĞİTİM HABERLERİNİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
teogsavunmacısı
teogsavunmacısı - 3 yıl Önce

ya lütfen kaldırılmasın çünkü her lise kendi sınavını yapacak ve kazanamazsan direk meslek veya imam hatibe giriyosun veya karne notlarına göre yerleşiyosun ve şişirme not veya torpil olabilir en iyisi teog bence!!