Sınıfta Kalan 9 Bin Öğrenciye Mezuniyet Belgeleri Verildi

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz sadece bir defalık olacak şekilde af çıkardıklarını ve devamsızlık yüzünden mezun olamayan 9 bin 77 öğrencinin af edilerek mezun edildiklerini açıkladı. Peki Bakan İsmet Yılmazın açıklamalarının detaylarında neler yer aldı? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Sınıfta Kalan 9 Bin Öğrenciye Mezuniyet Belgeleri Verildi

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Yılmazın yaptığı açıklamaların satır başlıkları ise şu şekilde oldu: 9 bin 77 öğrencinin devamsızlık sayıları yüzünden mezun olamadığını bu 9 bin 77 öğrenci için bir defaya mahsus olacak şekilde af edildiğini devamsızlıktan kalan bu öğrencilerin mezun edileceğini açıkladı. Peki Bakan Yılmazın açıklamalarının detaylarında neler vardı?

İŞTE BAKAN YILMAZIN AÇIKLAMALARI

Devamsızlık yüzünden mezun olamayan 9 bin 77 öğrencinin bir defaya mahsus af edilerek mezun olabileceklerini açıklayan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bu affın sadece bir kerelik olduğunu sözlerine ekledi. Sadece bu yıl için geçerli bir af olacağını açıklayan Bakan İsmet Yılmaz bütün derslerinden başarılı bir şekilde geçip hiç bir başarısız dersi olmayan öğrencilerin devamsızlık sınırını aştıkları zaman başarısız sayıldıklarını sadece bu yıla özel olacak şekilde devamsızlık sınırını aşıp bütün derslerinden başarılı bir şekilde geçen öğrencilerin de mezun edildiğini açıkladı ve bu yıl devamsızlıktan kalıp derslerde başarılı olan orta öğretim öğrencilerinin sayısının 9 bin 77 olduğunu da sözlerine ekledi.

YORUM EKLE