Seçim Öncesi KYK Borçları Silinecek Mi? TBMM'de Yasa Onaylanarak Geçti Mi?

Erken seçim öncesi müjde verilere KYK kredi borçları tamamen silinecek mi? TBMM'de oylama yapıldı mı ve yasa geçti mi yoksa geçmedi mi?

Seçim Öncesi KYK Borçları Silinecek Mi? TBMM'de Yasa Onaylanarak Geçti Mi?

Geçtiğimiz haftalarda gündeme gelen Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK kredi borçlarının silineceği haberlerinin üstünde yapılan açıklama da meclise yeni bir yasa önerisi sunulmuştu. Buna göre Cumhuriyet Halk Partisi CHP tarafından sunulan bu yasa Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK kredi borçlarının silinmesi gerektiği belirtilmişti.

Uzun bir süre gündemden düşmeyen bu haberler üzerine gençler meraklı bekleyişini sürdürüyor. Peki Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM'de oylama yapıldı mı? Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK'dan alınan kredi borçları silinecek mi? TBMM'de yasa onaylanarak geçti mi yoksa onaylanmadı mı?

OYLAMA YAPILDI MI?

Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM'ye Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK'dan alınan tüm kredi borçlarının silinmesi konusunda yasa önerisinde bulunuldu ancak halen oylama yapılmadı. Oylamanın yapılması için öncelikle konunun milletvekilleri tarafından görüşülmesi ardından oylamanın yapılarak kesin karara varılması gerekmektedir.

KYK BORÇLARI SİLİNECEK Mİ?

Peki KYK borçları silinecek mi? Öncelikle silinmesi için oylamaların yapılması ve Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM'de KYK borçlarının silinmesi için kabul oyunun fazla çıkması gerekmektedir. Kabul oyu fazla olursa tüm kredi borçları silinecektir. Bu borçların silinmesinden sonra ise gençlere artık kredinin değil sadece geri ödemesiz bursun verilmesi bekleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir Demir
Kadir Demir - 3 yıl Önce

Milyar dolarlık zenginlerin Milyonlar dolarlık vergilerini silen devlet acaba öğrencileri bu borçtan kurtarıcak mı?Bakalım Milletvekilleri ellerini Milletten yana kaldırabilecek mı?

hakan06
hakan06 - 3 yıl Önce

sileceklerine inaniyorum.

Serdal kyk
Serdal kyk - 3 yıl Önce

Borçlar silinmesi gerçekten bize rahat bir nefes aldıracak. Mezunuz ama iş yok ödemeyi nasıl yapacaz ciddi bir sıkinti yaşanıyor.

Leyla
Leyla - 3 yıl Önce

Hem issizim hem de o kadar sinava hazırlanıp borclu oldum anlayacaginiz kendime zarar icin sinavlara calismisim once is verin sonra borc isteyin nasil odeyeyim el insaf

Dilara
Dilara @Leyla - 3 yıl Önce

Aynen katılıyorum oluyoruz ama boşuna madem öyle iş verinn tekniker alıyorsunuz sağlık kimyacıların önü kapalı 2yışlık dereceyle bitirip 2yıldır işsizimm nasıl ödeyim ben o borcu

metin
metin - 3 yıl Önce

ister silinsin ister silinmesin benim için bu devlet bitti. birde gss pirim borcu çıkardılar.

salih
salih - 3 yıl Önce

ye ye parayı sonra devlet silsin zorla vermiyolar kimseye krediyi

Deniz
Deniz - 3 yıl Önce

Bizim seçtiğimiz millet vekilleri 27 bin e yakın maaş alır üstüne 2 sene çalışan emekli olur biz millet olarak 1600 maaş 60 emekli oluyoruz sadece adamlara biz oy kullanacağımız zaman secim lerde akıllarına geliyoruz ondan sonrası yok

Merve
Merve - 3 yıl Önce

Devletimize bu konuda güveniyoruz umarım öğrencilerin yararına olanı düşünür ve borçları siler en azından gençlerin kafası rahatlar okumak herkesin hakkı devletimiz öğrencilere bu konuda destek olmalı diye düşünüyorum.