PMYO Ücretli Mi? Ücreti Ne Kadar ve Nasıl Yatırılır?

Polis Akademisi bünyesinde bulunan Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO ücretli mi? PMYO ücreti ne kadar? PMYO ücreti nasıl ve nereye yatırılır?

PMYO Ücretli Mi? Ücreti Ne Kadar ve Nasıl Yatırılır?

Polis Akademisi Başkanlığı bünyesinde bulnan eğitim kurumlarından bir tanesi olarak bilinen Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO aracılığı ile her sene 2 bin ile 3 bin arasında polis öğrencisi alınmaktadır ve adayların 2 yıl boyunca PMYO üzerinden eğitim alması bu eğitimin sonunda ise polis memuru olarak göreve başlaması sağlanmaktadır. PMYO okumak isteyen adayların aklında bulunan en büyük sorulardan bir tanesi PMYO ücretli mi, PMYO ücreti ne kadar ve PMYO'nun ücreti nasıl, nereye yatırılır? İşin Olsa ekibi olarak PMYO'nun ücreti hakkında detayları sizlere aktarıyoruz.

PMYO ÜCRETİ NEREYE YATIRILIR

Polis Akademisi Başkanlığı bünyesinde bulunmakta olan Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO başvuruları ücretlidir. Yani PMYO üzerinden polis alımlarında adaylar başvuru yaptıkların ücret ödemektedir. 2018 yılında Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan duyuru ile başvuru ücretinin 100 TL olduğu belirtilmişti. Ancak bu ücrete aralıklarla zam yapılmaktadır. Yani 2019 yılında PMYO üzerinden yapılacak olan polis alımlarında ücretin ne kadar olacağı bilinmiyor. Ücretin yine 100 lira seviyesinde kalacağı ya da en fazla 125 liraya yükseltilebileceği tahmin edilmektedir. Peki PMYO ücreti nereye yatırılır? PMYO başvuru yatırma şekilleri yıldan yıla değişiklik gösterebilmektedir ancak geçtiğimiz senenin verilerini açıklayacak olursak ödemeler sadece Halk Bankası üzerinden kabul edilmişti. Adayların ücreti yatırabilmesi için Halk Bankasının şubelerine, ATM'sine gitmesi ya da internet bankacılığı üzerinden ücreti yatırması gerekmekteydi. ATM'den ödeme yapacak olan adaylar kartsız işlem üzerinden ödeme bölümüne tıklayabilir buradan eğitim alanına ve karşılarına çıkan bölümden PMYO'u seçecek adaylar T.C. kimlik numaralarını tuşlayarak PMYO ücretlerini ödeyebilir.

PMYO POLİS ALIMI VE HABERLERİNİ BU SAYFALARDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

Twitter Hesabımızı Takip Etmek İçin Buraya Tıklayınız

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 10:42

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE