Özel okul kayıtları durduruldu

Dün başlayan özel okul kayıtları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamanın ardından durduruldu. Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı TEOG ortak sınavları kapsamında bir soru için açılan dava nedeniyle liselere girişte kullanılacak Yerleştirmeye Esas Puan’ların açıklanmayacağı duyurusu özel okul kayıtlarını durdurdu. İşte ayrıntılar…

Özel okul kayıtları durduruldu

Özel okul kayıtları durduruldu

Özel okul kayıtları Milli eğitim Bakanlığı tarafından yapılan TEOG ortak sınavları kapsamında bir soru için açılan dava nedeniyle liselere girişte kullanılacak Yerleştirmeye Esas Puan’ların açıklanmayacağı açıklaması nedeni ile durdu. Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

Daha önce Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 24 Haziran 2015 tarihinde açıklanacağı bildirilen TEOG Yerleştirmeye Esas Puanı dün yapılan açıklama ile soru iptali talebi ile açılan dava sonucunun beklenmesi nedeniyle belirlenen tarihte resmi olarak duyurulmamıştır. Şu ana kadar özel okullar için ilan edilen kayıt takvimleri bu nedenle iptal edilmek zorunda kalınmıştır. Yaptıkları ön kayıtları yeniden hesaplamak durumunda kalacak olan özel okullar, puan açıklamasının ardından yeniden açıklama şartı ile tekrar hesaplama yapmak koşuluyla ön kayıtlarını geçerli sayabileceklerdir. 26 Haziran Cuma akşamına kadar Yerleştirmeye Esas Puanların açıklanması durumunda özel okullar 27 – 28 Haziran Cumartesi – Pazar günleri ön kayıt yapacaklar veya yapmaya devam edeceklerdir. Kesin kayıt tarihleri ise bu durumda 29-30 Haziran tarihlerinde olacaktır. Özel okullar 1-5 Temmuz tarihleri arasında serbest kayıt sistemine geçeceklerdir. Veliler özel okulların kayıt takvimine ve kayıt kurallarına okulların kendi resmi web sitelerinde ve okul içinden ulaşabilirler. Milli Eğitim Bakanlığı, Yerleştirmeye Esas Puanların daha geç bir tarihte açıklanması durumunda yeni bir takvim belirleyecek ve özel okullar bu takvime göre kayıt yapacaktır.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE