ÖSYM Duyurdu! 2018 Sınav Takvimi Değiştirildi Hangi Sınav Ne Zaman Yapılacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM 2018 yılı sınav takviminin değiştirildiğini belirtti. Peki hangi sınav hangi tarihte yapılacak?

ÖSYM Duyurdu! 2018 Sınav Takvimi Değiştirildi Hangi Sınav Ne Zaman Yapılacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM her sene başında sınav takvimi ayarlamakta ve ilgili takvimi kamuoyuna duyurmaktadır. Adaylarda bu takvime bakarak sınavların tarihlerini öğrenmekte ve kendilerini erkenden ona göre hazırlamaktadır.

Genel olarak tüm sınavların tarihleri geçen seneki sınav takvimi ile yakındır. Tabi olağanüstü durumlarda, önemli günlerde ya da sınavın değişmesi gibi durumlarda tarih hakkında da değişikliğe gidilmektedir. 2018 yılı sınav takvimi çok önce yayımlanmıştı. Bugün Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından yapılan açıklama ile sınav takviminin değiştirildiği belirtildi. Peki hangi sınavların tarihleri değiştirildi.

HANGİ SINAV NE ZAMAN YAPILACAK?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM 2018 yılı sınav takviminin değiştirildiğini belirtti ancak tüm sınavların tarihleri değişmedi. Sadece ön lisans mezunu olup lisans tamamlamak yani lisans düzeyine geçmek isteyen adayların girdiği Dikey Geçiş Sınavı DGS tarihi değiştirildi. Peki DGS hangi tarihte yapılacak?

2018 yılında Dikey Geçiş Sınavı DGS 8 Temmuz 2018 tarihinde yapılacaktı fakat Cumhurbaşkanlığı seçimi eğer ikinci tura kalırsa bu tarih ikinci seçime denk geliyor bu sebepten dolayı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM yeni DGS sınav tarihini 21 Temmuz 2018 olarak duyurdu. DGS'ye girecek olan adaylar bu sene 21 Temmuz tarihinde sınava girecektir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet
ahmet - 2 yıl Önce

hangi işiniz doğru ki zaten Allah hepinizin belasını versin öğrencilerin hayatını yediniz bravo sizlere

Ülke Neden ilerlemiyor!
Ülke Neden ilerlemiyor! - 2 yıl Önce

Çünkü Harvard Üniversitesi bin dahi kabul ettiği ve Davet ettikleri Buluşlara sağolsun TÜBİTAK (rezil) o projelerin buluşların yüzüne bile bakmadan ret ediyor. Gerisini demeye bile lüzum yok

Bur veli
Bur veli - 2 yıl Önce

Hadi ertelediniz bari sonuç lari erken aciklayin.... o da yok cocuklar sürünsunler.... Yıllardır aynı..

Ülke Neden ilerlemiyor!
Ülke Neden ilerlemiyor! - 2 yıl Önce

Çünkü Harvard Üniversitesi bin dahi kabul ettiği ve Davet ettikleri Buluşlara sağolsun TÜBİTAK (rezil) o projelerin buluşların yüzüne bile bakmadan ret ediyor. Gerisini demeye bile lüzum yok. Veterineri TÜBİTAK gibi bir kurumun başına koyanlar bu hale getiriyor. Eğitim sistemimizi tam anlamıyla DİPTEYİZ REZALET