ÖSYM'den YKS Duyurusu Geldi: Sınav Günü Açık Tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri

hafta sonu milyonlarca öğrencinin katılacağı Yükseköğretim Kurumları Sınavı hakkında az önce ÖSYM'den duyuru geldi. Adayları ilgilendiren duyuru şöyledir.

ÖSYM'den YKS Duyurusu Geldi: Sınav Günü Açık Tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından az YKS duyurusu geldi. Hafta sonu milyonlarca lise öğrencisinin ter dökeceği Yükseköğretim Kurumları Sınavı için hafta sonu açık tutulacak İl/ İlçe Nüfus Müdürlükleri için yapılan duyuru detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

KİMLER SINAVA KATILAMIYACAK?

27-28 Haziran 2020 tarihlerinde uygulanacak Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2020-YKS) girecek adaylardan, T.C. Kimlik Kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek.

SINAV GÜNÜ AÇIK OLACAN NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ:

Sınava Kabul Edilmeyecek durumda olanlar için sınav yapılacak merkezlerdeki aşağıdaki bağlantıda  sunulan İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 27 Haziran 2020 Cumartesi günü 07.00 ile 17.00 saatleri arasında ve 28 Haziran 2020 Pazar günü 07.00 ile 15.30 saatleri arasında açık tutulacak ve söz konusu Müdürlüklere başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir.

Bu amaçla sınav günü Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeli ile birlikte ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinde yer alan ilgili sınavın başvuru bilgilerine T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişebileceklerdir. Nüfus Müdürlüğü personelince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir. Adaylar, Nüfus Müdürlüklerince düzenlenen fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu Geçici Kimlik Belgeleri ile sınava girebileceklerdir. “Geçici Kimlik Belgesi” dışında verilen belge, form vb. sınava giriş için kabul edilmeyecektir. Bu amaçla, Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, ilgili sınavın Sınava Giriş Belgesi ve güncel bir fotoğrafının yanında olması gerekmektedir.  

Adaylar, sınav günü açık tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerinin adresine ve açık oldukları saatlere aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

27 HAZİRAN 2020 CUMARTESİ GÜNÜ 07.00- 17.00 SAATLERİ ARASINDA VE 28 HAZİRAN 2020 PAZAR GÜNÜ 07.00 - 15.30 SAATLERİ ARASINDA AÇIK OLACAK İL/İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2020, 16:19
YORUM EKLE