ÖSYM'den Sevindirici Uygulama!

ÖSYM kurumsallaşma ve şirketleşme gibi aşamalara adım attığından bu yana kendisine bağlı kurumları ve düzenlediği sınavlara katılan adayları memnun edecek adımlar atıyor. Peki ÖSYM hangi memnun edici adımı attı? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

ÖSYM'den Sevindirici Uygulama!

ÖSYM kurumsallaşma ve şirketleşme gibi aşamalara adım attığından bu yana kendisine bağlı kurumları ve düzenlediği sınavlara katılan adayları memnun edecek adımlar atıyor. ÖSYM açıkladığı yıllık sınav takviminde yer alan bütün sınavlara giren adayların katılım göstermesi için memnuniyet anketi başlattı. Bu anket ile beraber sınava katılan adayların memnuniyeti ölçülecek. İlk defa 2018 TUS İlkbahar sınavına giren adayların katılımı ile bu anket uygulandı. Peki anketin ne gibi faydaları olacak?

İŞTE DETAYLAR

İlk defa 2018 ilkbahar TUS sınavında uygulanan anket sınavda başarı sağlayarak bir uzmanlık alanına yerleşenler ve sınavda başarı elde edemeyen adayların katılımı ile yapıldı. Anketten elde edilen veriler ise şu şekilde oldu: ÖSYM başvuru hizmetleri merkezi ile ilgili memnuniyet oranı yüzde 98, 2018-TUS İlkbahar kılavuzunun yeterli ve açıklayıcı olması ile ilgili memnuniyet oranı ise yüzde 94 olarak açıklandı. Sınava katılan adayların sınav binası ve sınav salonunun uygunluğundan memnuniyet oranı ise yüzde 95 oldu. Sınav salonu görevlilerinin tutumundan memnuniyet oranının yüzde 95 olarak tespit edildiği anketlerde, sınav sonuçlarının zamanında açıklanmasından dolayı da memnuniyet oranı yüzde 90 oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER