ÖSYM'den Duyuru: YKS Tercih İşlemleri Başladı! Kılavuz, Tablo 3-4

ÖSYM yapmış olduğu duyuruya göre 2019 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı için tercih işlemleri başladı. Tercihler en geç 29 Temmuz 2019 tarihine kadar yapılacak.

ÖSYM'den Duyuru: YKS Tercih İşlemleri Başladı! Kılavuz, Tablo 3-4

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı beklenen duyuruyu 23 temmuz 2019 tarihinde yaptı ve 2019 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı tercih işemlerini başlattı. Milyonlarca öğrenci adayı ÖSYM'nin yayımladığı kılavuza göre tercih işlemlerini yapacak.

TERCİHLER NE ZAMAN?

2019-YKS tercih işlemleri, 23 Temmuz 2019 tarihinde saat 09.00'da başlayacaktır. Adaylar tercihlerini, 23-29 Temmuz 2019tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Tercih işlemleri, 29 Temmuz 2019 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

NASIL TERCİH YAPILACAK?

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi, ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır.

TERCİH KILAVUZU:

Adaylar, 2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekmektedir

2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu

2019-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu

Tablo - 3

Tablo 4

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2019, 19:23

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE