ÖSYM Başkanından Son Dakika YKS Açıklaması

ÖSYM Başkanı Mahmut Özer YKS'nin tüm oturumlarının sınav sorularını cevap anahtarı ile beraber 1 Temmuz günü yayınladıklarını soru iptalinin söz konusu olmadığını bir sorun olmadığını açıkladı. Peki Özer açıklamalarının ayrıntılarında nelere yer verdi? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

ÖSYM Başkanından Son Dakika YKS Açıklaması

ÖSYM Başkanı Mahmut Özer önceki yıllarda düzenlenmiş olan tüm üniversite sınavlarının farklı tarihlerde yapıldığını YKS'nin aynı hafta sonu içerisinde yapıldığını ve tüm organizasyonun buna göre yapıldığını açıkladı. 4 milyondan fazla sınav kitapçığı ve cevap kağıdının basıldığını 14 binden fazla sınav binası kullanıldığını 200 binden fazla sınav salonu kullanıldığını açıkladı.

40 GÜN KAPALI KALDILAR

Sınav evraklarının hazırlanması, paketlenmesi ve basımının 40 gün sürdüğünü 44 yıllık ÖSYM tarihinde en uzun süre olduğunu her türlü iletişime kapalı alanda uzmanların ve matbaacıların ramazan bayramı da dahil olmak üzere çok büyük bir fedakarlıkta bulunarak 40 gün kapalı alanda kaldığını açıkladı. Sınavın tüm oturumlarının sorularının cevapları ile beraber 1 Temmuz gününde yayımlandığını herhangi bir sorunun iptalinin söz konusu olmadığını, değerlendirmelerin başladığını sınav sonuçlarının 31 Temmuz tarihinde açıklanacağını söyledi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Profesör Doktor Mahmut Özer açıklamasına şu ifadeleri kullanarak devam etti: Mahmut Özer 2018 Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yüksek öğretim programları ve Kontenjanları kılavuzunun ÖSYM'nin internet sitesinden yayımlandığını da sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2018, 08:49
YORUM EKLE