ÖSYM Başkanı MSÜ Sınavı Ertelenecek Mi? Sorusunu Yanıtladı

ÖSYM Başkanı Halis Aygün Milli Savunma Üniversitesi MSÜ sınavının ertelenip ertelenmeyeceğine yönelik gelen soruyu yanıtladı.

ÖSYM Başkanı MSÜ Sınavı Ertelenecek Mi? Sorusunu Yanıtladı

Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı tüm kuvvet komutanlıklarının rütbeli askeri personel ihtiyaçları yeni açılan Milli Savunma Üniversitesi MSÜ ve açıktan atama yöntemi ile kapatılmakta olup her sene MSÜ'ye yüz binlerce öğrenci girmektedir. MSÜ yazılı sınavına son birkaç hafta kaldı ve normal şartlarda birkaç gün içerisinde sınav giriş belgelerinin yayınlanması beklenmekteydi ancak Ölme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Halis Aygün resmi sosyal medya hesabı aracılığı ile kendisine gelen MSÜ sınavının ertelenecek mi, ertelenmeyeek mi sorusunu yanıtladı.

MSÜ Başkanı: Ertelenecek

Ölme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Halis Aygün'e sosyal medya platformundan gelen soruda MSÜ sınavlarının ertelenecek mi, ertelenmeyecek mi ifadesi kullanılırken Ölme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Halis Aygün cevap olarak Ertelenecek ifadesini kullandı. Buna göre MSÜ'ye giriş yapacak olan yüz binlerce öğrenci sınavın ertelendiğini öğrenmiş oldu.

Resmi Duyuru Bekleniyor

Ölme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Halis Aygün kendisine gelen sosyal medyadaki soruya MSÜ sınavları ertelenecek şeklinde bir açıklama yaptı. Şimdi ÖSYM'nin duyurular bölümü aracılığı ile kamuoyuna resmi bir açıklama yapması beklenmekte olup bu resmi açıklama ile de sınavın ertelenmiş olduğu site üzerinden duyurulmuş olacak. Ancak ÖSYM üzerinden duyuru yapılmadan Ölme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Halis Aygün tarafından yayımlanan cevapta MSÜ sınavının ileri bir tarihe erteleneceği belirtilmiş oldu.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2020, 12:39
YORUM EKLE