ÖSYM 2020 Yılı YKS Sonuçlarını Erken Açıkladı! Sonuçlara Nasıl Ulaşılır? YKS Tercih Kılavuzu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından gelen duyuruya göre 2020 yılı YKS sonuçları açıklandı. erken gelen sonuçlar adayları sevindirdi.

ÖSYM 2020 Yılı YKS Sonuçlarını Erken Açıkladı! Sonuçlara Nasıl Ulaşılır? YKS Tercih Kılavuzu

ÖSYM'den az önce gelmiş olan duyuruya göre 2020 yılı Yükseksek Öğretim Kurumları Sınavı için sonuçlar açıklandı. Adaylar sonuçlarını öğrenmek için ÖSYM resmi İnternet adresine akın etmeye başladılar.

YKS SONUÇLARI ERKEN AÇIKLANDI!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme merkezi Başkanlığı verdiği YKS sonuçları tarihinden önce sonuçları açıkladı. Verilen takvime göre 28 Temmuz 2002 tarihinde beklenen sonuçlar adayları bekletmeden 27 Temmuz 2020 tarihinde açıklandı.

ÖSYM SONUÇ SAYFASINA GİRİŞ HATASI!

YKS sonuçlarının açıklanması ardından milyonlarda aday ÖSYM resmi İnternet adresine akın etmeye başladılar. Bir çok aday sonuç sayfasına ulaşamıyor ve bazen sayfaya ulaşılamadı hatası veriyor. Nedeni ise milyonlarda Üniversite adayının akın akın siteye girmeye çalışması sonucunda meydana gelen yavaşlıktır. Sonuçlarına ulaşamayan adaylar sabırla beklemesi ve sık sık sonuçlarını kontrol etmeleri gereklidir.

SONUÇLAR NASIL ÖĞRENİLECEK?

Adaylar 2020 yılı YKS sınav sonuçlarını öğrenmek için .C. Kimlik numarası ve şifreleri ile ÖSYM sonuç açıklama sitesi olan www.osym.gov.tr adresinden sorgulama gerçekleştirebilecekler.

TERCİH KILAVUZU YAYIMLANDI!

2020 Yılı YKS için ÖSYM 21 Temmuz 2020 tarihinde YKS tercih kılavuzunu yayımladı. Söz konusu tercih Kılavuzuna ulaşmak için ve sonuçlara ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

ÖSYM 2020 YKS Tercih Kılavuzunu Yayımladı! Merkezi Yerleştirme İçin Tablolar

2020 YKS SINAV SONUÇLARI

YORUM EKLE