ÖSYM 2019 YKS Tercih Kılavuzunu Yayımladı! Tercih Tarihleri Açıklandı?

ÖYSM yaptığı son dakika duyurusuna göre YKS tercih kılavuzunu yayımladı. Tercih işlemleri için tarih veren ÖSYM adaylara 7 gün süre verdi.

ÖSYM 2019 YKS Tercih Kılavuzunu Yayımladı! Tercih Tarihleri Açıklandı?

ÖSYM yapmış olduğu duyuruda 2019 yılı Yükseköğretim Kurumları SInavı tercih işlemleri için yeni bir duyuru yaptı. 17 Temmuz 2019 tarihinde açıklanan sonuçların ardından YKS tercih işlemleri için terih verdi ve adaylara tercih kılavuzu nu yayımladı.

TERCİH İŞLEMLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

2019-YKS tercih işlemleri, 23 Temmuz 2019 tarihinde başlayacaktır. Adaylar tercihlerini, 23-29 Temmuz 2019 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Tercih işlemleri, 29 Temmuz 2019 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

NASIL TERCİH YAPILACAK?

Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki T.C. Kimlik Numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifrelerini özenle korumaları ve hiçbir kimseyle paylaşmamaları gerekmektedir. T.C. Kimlik Numarasının ve ÖSYM aday işlemleri şifresinin başkaları ile paylaşılmasından oluşacak mağduriyetlerden adayın kendisi sorumlu olacaktır.

TERCİH KILAVUZU DETAYLARI NEDİR?

Adaylar, 2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekmektedir. ‘Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları Bölümü’ mutlaka okunmalı, bu koşul ve açıklamalar dikkatle incelendikten sonra tercihler sonlandırılmalıdır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi, ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır.  ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır.


2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2019, 16:15
YORUM EKLE