Okulların Açılacağı Tarih Belli Oldu!

Öğrenciler yaz tatilinin keyfini çıkarmaya devam ederken bir yandan da okulların ne zaman açıklanacağını merak ediyordu. MEB okulların açılış tarihini belirledi. Peki okullar ne zaman açılacak? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Okulların Açılacağı Tarih Belli Oldu!

9 Haziran tarihinde yaz tatiline giren yüz binlerce öğrenci ve ailesi okulların ne zaman açılacağını merak ediyor. Öğrenciler karne heyecanı üzerinden 38 gün geçmesine ve okulların açılmasına daha uzun bir vakit olmasına rağmen okulların açılacağı tarih kafalarını meşgul ediyor ve net bir bilgi bulmaya çalışıyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulların açılacağı tarih netleşti. Peki okullar hangi tarihte başlayacak?

İŞTE DETAYLAR

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulların açılacağı tarih netleşti. Yüz binlerce öğrenci ve öğrencilerin velisi okulların açılmasına uzun bir vakit olsa da okulların ne zaman açılacağını merak ediyor. Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği tarihlere göre 2018-2019 eğitim öğretim yılı birinci dönemi 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak, 18 Ocak 2019 Cuma sona erecek. Yine Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği tarihlere göre Yarıyıl tatili, 21 Ocak 2019 - 1 Şubat 2019 tarihlerinde yapılacak. İkinci kanaat dönemi ise 4 Şubat 2019 Pazartesi başlayıp 14 Haziran 2019 Cuma sona erecek. Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5'inci sınıf öğrencileri, orta öğretim kurumlarında eğitim ve öğretime başlayacak hazırlık sınıfı ve 9'uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalacak öğrencilerin uyum eğitimi 10-14 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE