Okullarda Yaz Tatilinin Kalkacakmı MEB Bakanı Selçuk'tan Açıklama Geldi!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk MEB'e bağlı okullarda ilköğretim, ortaöğretim öğrencilerine yaz tatili kalkacak mı açıklaması yaptı. Öğretmenlerin yaz tatilleri kısalabilecek. İşte detaylar..

Okullarda Yaz Tatilinin Kalkacakmı MEB Bakanı Selçuk'tan Açıklama Geldi!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk TBMM'de kabul edilen yasa ile ilgili bir açıklama yaptı.

Sosyal medya üzerinden yapılan açıklamaya göre Türkiye Büyük Millet Meclisinde bu akşamüzeri kabul edilen düzenlemeye göre telafi eğitim düzenlemesinde kısmi ve hızlandırılmış bir eğitim telafi sürecin yapılacağını Dönemin bütün şekilde tekrar edilmesi yada yaz tatilinin kalkması söz konusu olmayacağını aktaran Bakan Selçuk çocuk yaz tatilini doyasıya yaşayacağını aktardı.

https://www.isinolsa.com/images/upload/image_625.png

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK TATİL UZAYACAK MI?

Bilindiği gibi Bilim Kurulu tarafından alınan tavsiye kararına göre okulların 30 Nisan 2020 tarihine kadar eğitimlere uzaktan devam etmesine karar verildi. 15 gün kala okulların Mayıs ayında açılıp açılmayacağı merakla soruluyor. Koronavirüs'ün ülkemizdeki vakaların sayısına ve durmasına bağlı olarak Bilim Kurulu tarafından alınan tavsiyeye göre yeniden bir karar alınması bekleniyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE