Öğretmen Gününde Müjde Geldi! Cumhurbaşkanlığından Mali Hakları İyileştirecek Rapor!

24 Kasım öğretmenler gününde eğitimcilere önemli bir müjdeli haber geldi. Cumhurbaşkanlığı öğretmenleri ve öğrencileri ilgilendiren raporu hazırlayarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunduğu belirtildi. İşte detaylar..

Öğretmen Gününde Müjde Geldi! Cumhurbaşkanlığından Mali Hakları İyileştirecek Rapor!

Eğitim kalitesinin arttırılması için önemli bir gelişme.. 24 Kasım öğretmenler gününde eğitimcilere bir müjdeli haber geldi. Eğitim ve öğretim politikaları kurulu öğretmenleri ve öğrencileri ilgilendiren raporu hazırlayarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunduğu belirtildi.

Cumhurbaşkanlığından hazırlanan raporda iki önemli konu ele alındı. Bir tanesi öğretmenlik mesleği ve eğitim kurumları yöneticiliği olurken, diğer başlıkta ise orta öğretim ve yükseköğretime geçiş sistemi ile ilgili oldu. Türkiye Gazetesinde yer alan habere göre taslak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunuldu.

MALİ HAKLARINA İYİLEŞTİRME

Öğretmenleri ilgilendiren başlıkta öğretmen adaylarının yetiştirilmesinde öğretmenlik mesleğine kabulde ve meslek gelişimlerini öğretmenlerin kariyer imkanlarını arttıracak imkanlar sunuyor. Diğer yandan öğretmenlerin mali haklarının iyileştirilmesi için bazı öneriler yer alıyor. Yöneticilerin profesyonelleşmesi için onların görev süreleri ve atama biçimlerinde ve bazı haklar verilmesi için öneriler yer alıyor.

Öğrencileri ilgilendiren kısımda lise öğrenimlerinden yüksek öğrenime geçiş için sınavlarda test sınavları yerine gelişme destekleyip öğrendiklerini pekiştiren bir model öngörüyor.

ÖĞRETMENLERE 3600 EK GÖSTERGE NE ZAMAN?

Öğretmenlik mesleğinde ve emeklilikte ikramiye ve emekli maaşını etkiyen ek gösterge rakamının 3600'e çıkartılması için çalışmalar devam ediyor. Öğretmenler gününde müjde bekleyen çalışanlar müjdeli haberin bir an önce verilmesini istemekteler.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2019, 15:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
İl içi sıralar tekrar çalıştırılsın
İl içi sıralar tekrar çalıştırılsın - 2 yıl Önce

İl içi sıralar tekrar çalıştırılsın il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir sınıf öğretmenlerinin il içi ve il dışı yer değiştirme sorunu çözülmelidir bunun için sınıf öğretmenlerine branş öğretmenliği hakkı verilmelidir sınıf öğretmenlerine farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz farklı kurumlarda farklı kadrolar açılmalıdır müfettişlik uzmanlık müsteşarlık müdürlük şube müdürlüğü oda başkanlığı genel başkanlık denetmenlik daire başkanlığı bölge müdürlüğü danışmanlık hakimlik kaymakamlık başdanışmanı başdenetçi gibi sınavlar açılmalıdır öğretmenlere lojman tahsis edilmelidir elektrik su doğalgaz İnternet gıda ücreti bedava olmalıdır 10 yıllık öğretmenlere üniversitede hoca olma imkanı tanınmalıdır öğretmenlere vergi muafiyeti gelsin Eğitim sistemi tamamen değiştirilmelidir Kurumlararası geçiş serbest bırakılmalıdır özel okullara kadrolu atamalar olsun böylelikle öğretmenlerin yer değiştirme sorunu çözülmelidir Müfettişlik sınavları açılmasını bekliyoruz Milli Eğitim Müdürlüğü sınavları açılmasını bekliyoruz Öğretmen yer değiştirme yönetmeliği sil baştan değiştirilmelidir Her öğretmenin rahatlıkla yer değiştirebildiği bir sistem geliştirilmelidir Bütün bakanlıklarda öğretmen kadroları açılmasını bekliyoruz