Öğretmen Başvuruları İçin Bugün Son Gün

37 bin Öğretmen kadrosu için yapılan başvurular bugün son buluyor.4 Eylül günü başlayan öğretmen atama tercihleri bugün sona eriyor işte detaylar.

Öğretmen Başvuruları İçin Bugün Son Gün

37 bin Öğretmen kadrosu için yapılan başvurular bugün son buluyor.4 Eylül günü başlayan öğretmen atama tercihleri bugün sona eriyor işte detaylar.

 

MEB'e bağlı eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik ilk atama, yeniden atama, kurumlar arası yeniden atama ve milli sporcuların ataması kapsamında 37 bin öğretmen kadrosu için 4 Eylül'de başlayan başvurular, bugün sona eriyor.

 

Başvurular, elektronik ortamda alınıyor. Elektronik başvuru sayfası "ilk atama", "yeniden atama ve kurumlararası yeniden atama" ve "milli sporcuların ataması" şeklinde ayrı ayrı düzenlendi. Adaylar, durumlarına uygun atama türünü seçmek suretiyle"//mebbis.meb.gov.tr" ve "//ikgm.meb.gov.tr" adreslerindeki formu kullanarak başvuruyor.

 

KPSS'den 50 ve üzeri puan şartı

 

İlk kez ataması yapılacakların 2015 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı'ndan 50 ve üzerinde puan almış olmaları gerekiyor. Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyalbilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil (Almanca, İngilizce), rehberlik ve sınıf öğretmenliği için "KPSSP121", diğer alanlar için ise "KPSSP10"puan türündeki taban puan dikkate alınacak.

 

Birden fazla alandan mezuniyeti bulunanlar, atanabilecekleri alan için öngörülen KPSS sonucu esas alınmak üzere sadece bir alan için başvuruyor. Adaylar, elektronik ortamda yaptıkları başvuruları ve buna ilişkin elektronik başvuru formunun çıktısını, şahsen ya da noter aracılığıyla vekalet verecekleri kişiler tarafından il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerine onaylatacak. Başvurularda aslı ibraz edilen belgelerin birer örneği, il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerince onaylanarak teslim alınacak, asılları adaylara geri verilecek. Elektronik Başvuru Formu'nda beyan edilen bilgilerden adaylar sorumlu tutulacak.

 

Atamalar 15 Eylül'de yapılacak

 

İlk atama kapsamında 36 bin 512, yeniden atama ve kurumlar arasıyeniden atama kapsamında 371, milli sporcu ataması kapsamında ise 117 öğretmeninataması gerçekleştirilecek. Atamalar, 15 Eylül'de elektronik ortamda yapılacak.

CNNTURK

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE