Öğretmen Atama Sonuçları İçin Tıklayın!

37 bin Öğretmen ataması için heyecanlı bekleyiş başladı.Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) daha önceden açıkladığı gibi 37 bin öğretmen atamasını 15 Eylül (Bugün) gerçekleştirecek.Peki 15 Eylül Öğretmen atama sonuçları belli oldu mu?Sonuçlar ne zaman açıklanacak?Sonuçlar açıklandığı an haberimizin detaylarında olacak işte ayrıntılar..

Öğretmen Atama Sonuçları İçin Tıklayın!

37 bin Öğretmen ataması için heyecanlı bekleyiş başladı.Milli Eğitim Bakanlığı  (MEB) daha önceden açıkladığı gibi 37 bin öğretmen atamasını 15 Eylül (Bugün) gerçekleştirecek.Peki 15 Eylül Öğretmen atama sonuçları belli oldu mu?Sonuçlar ne zaman açıklanacak?Sonuçlar açıklandığı an haberimizin detaylarında olacak işte ayrıntılar..

 

Millî eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik ilk atama, yeniden atama, kurumlar arası yeniden atama ve millî sporcuların ataması kapsamında, 37 bin öğretmen kadrosu için 4-10 Eylül´de başvuru alındı. Atamalar 15 Eylül´de yapılacak. Öğretmenliğe başvuru ve atama işlemleri elektronik ortamda gerçekleştirilecek.

 

İlk kez ataması yapılacakların, 2015 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından 50 ve üzerinde puan almış olmaları gerekiyor. 

Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil (Almanca, İngilizce), rehberlik ve sınıf öğretmenliği için "KPSSP121", diğer alanlar için ise "KPSSP10" puan türündeki taban puan dikkate alınacak.Birden fazla alandan mezuniyeti bulunanlar, atanabilecekleri alan için öngörülen KPSS sonucu esas alınmak üzere sadece bir alan için başvuruyor.

 

Adaylar, elektronik ortamda yaptıkları başvuruları ve buna ilişkin elektronik başvuru formunun çıktısını, şahsen ya da noter aracılığıyla vekalet verecekleri kişiler tarafından il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerine onaylatacak.

 

ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

 

Başvurularda aslı ibraz edilen belgelerin birer örneği, il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerince onaylanarak teslim alınacak, asılları adaylara geri verilecek. Elektronik Başvuru Formu'nda beyan edilen bilgilerden adaylar sorumlu tutulacak.

 

ÖĞRETMEN ATAMALARI 15 EYLÜL'DE

 

Öğretmen atamaları 15 Eylül saat 11.00'de Ankara'da gerçekleşecek. 

 

İlk atama kapsamında 36 bin 512, yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama kapsamında 371, millî sporcu ataması kapsamında ise 117 öğretmenin ataması gerçekleştirilecek.

 

En fazla atama yapılacak 10 branş arasında sınıf öğretmenliği 4 bin 189 rakamı ile ilk sırayı aldı. Bunu İngilizce 3 bin 964, din kültürü ve ahlak bilgisi 3 bin 819, ilköğretim matematik 2 bin 574, okul öncesi öğretim 2 bin 90, Türkçe bin 974, özel eğitim bin 593, fen bilimleri-fen ve teknoloji bin 535, rehberlik bin 440, matematik ise bin 334 sayısı ile takip etti.

Kaynak:Milliyet

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE