Öğretmen Adayları 24 Kasım'da 60 Bin Atama Müjdesi Verilmesini İstiyor!

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda farklı branşlarda öğretmen atamaları bekleniyor. Şubat atamaları için belirlenen kontenjanın arttırılmasını ve en az 60 bin öğretmen alımı yapılmasını bekleyen adaylar sosyal medya üzerinden seslerini duyurmaktalar. İşte detaylar..

Öğretmen Adayları 24 Kasım'da 60 Bin Atama Müjdesi Verilmesini İstiyor!

 Milli Eğitim Bakanlığına 2019 Mart ayında gerçekleştirilen atamalarda 20 bin öğretmen alımı gerçekleştirildi. Öğretmenlik bölümlerinden mezun olarak atama bekleyen aday sayısı 2019 tarihi itibari ile 400 Bin'e ulaştı Buna rağmen 2019 yılında eğitim fakültelerinden mezun olan öğrenci sayısı ise 48 Bin 646 olarak açıklandı.

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI!

Şubat ayı öğretmen alımlarında yaklaşık 20 bin atamanın olması mezun sayısının da hızla artması ile atama bekleyen aday sayısı her geçen gün hızla artıyor. Buna göre 24 Kasım Öğretmenler Gününde adaylar bir müjdeli haber bekliyorlar. Sosyal medya üzerinden sesleri duyuran adaylar 60 Bin atama beklediklerini aktarmaktalar. Hangi branşlarda öğretmen ataması bekliyorsunuz. Sizde atama sayısının arttırılmasını istediğiniz bölümleri yorum olarak paylaşabilirsiniz.

ATAMA BEKLEYEN ADAYLARIN PAYLAŞIMLARI;

SENDİKADAN DESTEK!

Türk Eğitim Sendikası Genel Başkanı Talip Geylanı sosyal medya üzerindne yaptığı açıklamada 20 bin atama emekli sayısını dahi karşılamadığını ifade ederek yüz bin ücretli öğretmen bulunduğunu aktardı. Şubat ayında 60 bin atama makul sayıda olabileceğini ifade etti.

İŞKUR ÖĞRETMEN ALIMI;

Diğer yandan özel eğitim kurumlarına öğretmen alımları gerçekleştiriliyor. İşin olsa sitesi üzerinden adaylara duyurulan ilanlarda 30 farklı branşta 308 öğretmen istihdamı gerçekleştirilecek. Buna göre ilanlar alım yapılan kadrolar ve diğer detaylar için tıklayın

İŞİN OLSA/ÖZEL

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2019, 09:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Pınar
Pınar - 2 yıl Önce

Görsel Sanatlar Öğretmeni ❗

Erhan
Erhan - 2 yıl Önce

Fizikçi