Öğretmen Adayı Son Sınıf Öğrencilerine YÖK'ten Önemli Müjde

Yükseköğrenim Kurulu Başkanı Yekta Saraç Üniversite son sınıf öğretmen adaylarına yönelik önemli bir müjde verdi. Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa çalışıldığı, ders ödev dosya hazırlığı ile telafi uygulaması başlayacak. Detaylar..

Öğretmen Adayı Son Sınıf Öğrencilerine YÖK'ten Önemli Müjde

Koronaviris salgını nedeniyle üniversitelerin öğrenimlerine ara vermesinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı Eba Tv Üzerinden uzaktan eğitimlere başladı. Yükseköğrenim Kurumları Üniversitelerde de uzaktan eğitim sistemi ile ders veren üniversitelerde dersler uzaktan devam ediyor.

SON SINIF ÖĞRETMEN ADAYLARINA MÜJDE;

Öğretmen adayı son sınıf öğrencilerine yönelik YÖK ile MEB ortaklaşa bir çalışma yapıldı. Üniversitelerin Eğitim Fakülteleri son sınıf öğrencilerinin YÖK'e ilettikleri talepleri için bir çalışma yapıldığı aktarıldı. Öğrencilerin okullarda 5 ile 6 haftalık bir uygulamalı çalışma yaptıklarını aktardı. Uygulama çalışmalarının ders ve ödev hazırlığı ile dosya hazırlığı yapılarak telafi edilecek. YÖK Üniversitelere bu konuda yazı yazdığını aktardı.

HEMŞİRE BÖLÜMLERİNİN STAJLARI;

Diğer yandan Eğitim fakülteleri dışında öğrenimlerinde son sınıflarında uygulamalı eğitimi bulunan teknik öğrenim görenler, sağlıkçılar, hemşirelerde müjdeyi beklemekteler. Uygulamalı stajları için buna benzer bir çalışma yapılmasını istemekteler.

YORUM EKLE