Öğrenci Affına Başvuru Şartları Belli Oldu! YÖK'ten Açıklama Geldi.

YÖK öğrenci affı için yeni bir gelişme yaşandı. Yüksek Öğrenim Kurumu tarafından yapılan açıklamada öğrenci affı başvurusu şartları neler olduğu belli oldu. İşte açıklama.

Öğrenci Affına Başvuru Şartları Belli Oldu! YÖK'ten Açıklama Geldi.

Yükseköğrenim Kurumu YÖK, öğrenci affına ilişkin yeni bir açıklama yaptı. 18 Mayıs tarihinde resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren öğrenci affı ile ilgili eklenen geçici maddelerin ardından, YÖK uygulamada tereddütlerin yaşanmaması için bazı kriterler belirledi. 

Daha önce yükseköğrenimine devam etmekte iken ilişiği kesilen öğrenciler yeni aff düzenlemenin ardından yeniden öğrenimlerine devam edebilecekler.

7143 sayılı Kanun ile birlikte 18 Mayıs tarihine kadar ilişiği kesilen öğrenciler düzenlemeden yararlanabilecek. Terör örgütleri ile iltisakı, mensubiyeti nedeniyle ilişiği kesilenler hariç olmak üzere ön lisans, lisans ve lisans üstü öğrencilerini kapsayacak. 

BAŞVURULAR NE ZAMANA KADAR?

Adaylar 18/09/2018 tarihine kadar mücbir sebepler hariç olmak üzere ilişiklerin kesildiği yükseköğrenim kurumlarına başvuru yapabilecekler. Askerliğe devam edenler ise terhislerinden itibaren iki ay içinde başvuru hakları bulunacak. 

YÖK uygulamada sorunların yaşanmaması için ve afftan yararlancak olan öğrencilerin kendilerine bu haktan en doğru şekilde yararlanabilmeleri için 13 madde ile öğrenci affına ilişkin bilgilendirme yaptı.

YÖK açıklaması için tıklayın

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2018, 11:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Salime
Salime - 4 yıl Önce

öğrenci başvurusu yaptım dilekçeyi yazdım verdim ama bizde yurt ve burs başvurusu nasıl olacak