Milli Savunma Bakanlığından Subay ve Astsubay Öğrenci Alımı Duyurusu Yapıldı! Başvurular Başlıyor

Milli Savunma Bakanlığından yapılan duyuru ile aday subay ve astsubay öğrenci alımına ilişkin önemli bir duyuru yapıldı.

Milli Savunma Bakanlığından Subay ve Astsubay Öğrenci Alımı Duyurusu Yapıldı! Başvurular Başlıyor
Bilindiği üzere Milli Savunma Bakanlığına bağlı Milli Savunma Üniversitesi kuruldu. Bu üniversiteye adaylar Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) puanlarının açıklanması ve Milli Savunma Üniversitesi tarafından belirlemiş olan baraj puanını alan adaylar başvuru yapabilecek.

Milli Savunma Bakanlığına bağlı Milli Savunma Üniversitesinde gerekli bölümleri okuyan adaylar eğitimlerinin sonunda subay ve astsubay olarak ülkenin farklı bölgelerinde göreve başlayacak. Geçtiğimiz günlerde yapılan ve isinolsa.com olarak bizmde yaptığımız duyuru da 4 Nisan tarihi itibari ile Milli Savunma Üniversitesi Hava Harp Okulları ve Meslek Yüksek Okulları başvurularının başlatılacağı belirtilmişti.

BAŞVURULAR BAŞLIYOR!

Ancak ilgili tarihin gelmesi ve hatta üzerinden günlerin geçmesine rağmen adaylar halen başvurularını yapamadı ve Milli Savunma Bakanlığından konu hakkında önemli bir duyuru yapıldı.

Yayımlanan duyuru da Milli Savunma Üniversitesi başvurularının yapılacağı ve başvuruların yakın bir zamanda başlayacağı belirtilmişti. Ancak şu an için kesin olarak başvuruların ne zaman yapılacağı belli değil.

Milli Savunma Bakanlığından yakın bir zaman içerisinde konu hakkında bir duyurunun daha yapılması ve bu duyuru ile astsubay, subay için aday öğrenci alımı başvurularının başlatılması beklenmektedir. Başvuruların başlaması ve tarihin ilan edilmesi ile gerekli bilgi verilecektir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadirozby
Kadirozby - 3 yıl Önce

merhaba bu alımlara lise mezunları başvuru yapabilir mi ?

hhh
hhh @Kadirozby - 3 yıl Önce

evet