Milli Eğitim Bakanlığı Suriyeli Öğrencilere Burs Verecek

Milli Eğitim Bakanlığı Suriyeli öğrencilere burs veriyor. Son başvuru 31 Mart 2017 olarak belirlendi. Peki detaylar nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı Suriyeli Öğrencilere Burs Verecek
Bilindiği gibi Milli Eğitim Bakanlığı her sene öğrencilere burs imkanları sunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan öğrencilere burs imkanı sunmakta olan Milli Eğitim Bakanlığı Suriyeli öğrenciler için de burs imkanı sunacak.

Başbakanlık, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Uluslararası Öğrenciler Daire Başkanlığı tarafından yapılan duyuru ile Milli Eğitim Bakanlığının Suriyeli Öğrencilere burs vereceği öğrenilmişti ve bu burs hakkında tüm detaylar öğrenildi. Suriyeli öğrencilerin kayıp bir nesil olmaması adına, geleceklerini iyi bir şekilde inşa etmesi ve ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için burs verilecek. Buna göre Suriyeli öğrenciler ile Türk öğrenciler ayırt edilmemiş olacak.

SON BAŞVURU 31 MART

Suriyeli olup ta burs almak isteyen adayların müracaatlarını son başvuru tarihi olan 31 Mart 2017 tarihine kadar yapması gerekmektedir. 31 Mart 2017 tarihinden sonra müracaatlar kabul edilmeyecektir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR

Milli Eğitim Bakanlığı Suriyeli öğrencilere burs imkanı verecek peki kimler burs imkanına müracaat edebilir. Buna göre Suriyeli bir öğrencinin Milli Eğitim Bakanlığından burs alabilmesi için önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim alıyor olması ya da almak istiyor olması gerekmektedir. Yine adayın Türkiye'nin Suriyeli öğrencilere verdiği başka bir burs imkanından yararlanmıyor olması gerekmektedir. Son başvuru tarihi 31 Mart 2017'dir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
derya
derya - 4 yıl Önce

Biz bayanlara da pöh hakkı tanınsın lütfen artık sesimizi nasıl duyuracağımızı şaşırdık